Ramazan ayında sokağa çıkma yasağı olacak mı? Hafta içi hafta sonu Ramazan ayı kısıtlamaları 2021!

Ramazan ayında sokağa çıkma yasağı olacak mı? Hafta içi hafta sonu Ramazan ayı kısıtlamaları 2021!

Türkiye’nin risk haritasına göre renk kodları yeniden değişti ve 17 çok yüksek il kategorisinde yer alan illerin sayısı 58’e yükseldi. Yayımlanan yeni renk kodu haritasıyla birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan Ramazan ayına dair önemli açıklamada bulundu. Peki, Ramazan ayında hafta sonu yasağı olacak mı? Ramazan ayı yasakları 2021 neler?

29 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dakika açıklamalarında bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye koronavirüs risk haritasının güncellenen halini kamuoyu ile paylaştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Türkiye koronavirüs risk haritasını yayınlayarak düşük, orta ve yüksek riskli illeri açıkladı.

RAMAZAN AYINDA HAFTA SONU YASAĞI OLACAK MI?

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan Türkiye koronavirüs risk haritası ile bir süredir iller bazında riske göre gevşetilen hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasaklarıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan yaklaşan Ramazan ayında söz konusu yasakların hafta sonları tekrar uygulanacağını ifade etti.

Kabine Toplantısı sonrası Ramazan ayında alınacak tedbirler ve Başkan Erdoğan'ın son dakika açıklamalarından satırbaşları şu şekilde;

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Kabine Toplantısı sonrası yapılan son dakika açıklaması; "Çok yüksek riskli illeri temsil eden şehirlerimiz 58'e ulaştı. Elimizdeki veriler ışığında şu hususları bugün paylaşma kararı aldık" açıklamasında bulundu. "(Ramazan ayı) Bu mübarek ay boyunca, ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulayacağız." ifadeleri kullanıldı. Bu bağlamda Ramazan ayında ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Sadece Ramazan boyunca Türkiye genelinde lokanta ve kafeler hizmetlerini paket servis ile sınırlandıracak.

RAMAZAN AYI YASAKLARI 2021!

-Türkiye'nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması 21.00 -05.00 olarak devam edecek.

-Sadece Ramazan boyunca Türkiye genelinde lokanta ve kafeler hizmetlerini paket servis şeklinde yapacak.

-Yine ramazan boyunca ülke genelinde toplu iftar ve sahur gibi etkinlikler gerçekleştirilemeyecek.

-Kırmızı kategorideki illerde sadece pazar günü uygulanan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması artık Cumartesi ve Pazar günü olarak sürecektir.

KIRMIZI KATEGORİ

Edirne, Kırklareli, İstanbul, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Aydın, Muğla, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bilecek, Kütahya, Eskişehir, Düzce, Bolu, Antalya, Konya, Isparta, Karaman, Mersin, Niğde, Aksaray, Nevşehir, Kayseri, Ankara, Kırıkkale, Yozgat, Çankırı, Kastamonu, Karabük, Bartın, Çorum, Sinop, Amasya, Tokat, Samsun, Sivas, Ordu, Malatya, Osmaniye, Kilis, Gaziantep, Adıyaman, Elazığ, Erzincan, Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Bayburt, Rize, Erzurum, Artvin, Ardahan, Iğdır, Zonguldak.

TURUNCU KATEGORİ

Manisa, Denizli, Burdur, Afyonkarahisar, Adana, Hatay, Kahramanmaraş, Tunceli, Bingöl, Ağrı, Kars, Kırşehir

SARI KATEGORİ

Uşak, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Muş, Bitlis, Van, Hakkari

MAVİ KATEGORİ

Şırnak

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS