Rasim Ozan Kütahyalı kimdir? İşte ekran serüveni...

Rasim Ozan Kütahyalı, Boşnaklarla ilgili söylediği skandal sözden sonra tepkileri üzerine çekti. Beyaz TV yönetimi Kütahyalı ile yollarını ayırdığını açıkladı. Ayrıca programın sponsoru olan firmalar da sponsorluk anlaşmalarını iptal ettiklerini açıkladılar. Peki Rasim Ozan Kütahyalı gazetecilik kariyerine nasıl başladı?Rasim Ozan Kütahyalı 30 Nisan 1981 yılında İzmir'de doğdu. Babası mühendis, annesi öğretmen olan Kütahyalı Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne girdi fakat ikinci sınıfta okulu bıraktı.
Taraf gazetesinin yorum sayfalarına yazı göndermeye başlayan Kütahyalı'nın ilk yazısı 12 Kasım 2007'de çıktı. Kütahyalı daha sonra Taraf gazetesinden köşe yazarlığı teklifi aldı. 10 Ağustos 2008'de Taraf'ta yazarlık yapmaya başladı.
2011 yılında yaşadığı bir tartışma sonucu Taraf'ı bıraktı. Ahmet Altan'la araları açıldığı için ayrıldığı iddialarını yalanladı. 'Taraf gazetesindeki özgürlük ortamı her türlü tartışmayı kaldırır niteliktedir. Ben Ahmet Altan'la da bir başkasıyla da tartışırım ama her zaman bir yandan da fikirsel anlamda baba-oğul gibiyizdir. ' dedi.
Taraf'tan ayrıldıktan sonra Takvim gazetesinde yazmaya başladı. 2013 yılında ise Sabah gazetesine geçti. 2008 yılında ilk kez televizyona da çıktı. Mahmut Övür'le birlikte program sundu.
Kütahyalı'nın kariyerinde Reha Muhtar ismi de geçti. Muhtar'ın 'Reha Muhtar ile Çok Farklı' adlı programına danışmanlık yaptı.
2010 yılından itibarense Beyaz TV'de yayınlanan Derin Futbol adlı programın yorumcularından biri oldu.
Kütahyalı 2010 yılında Nagehan Alçı ile evlendi. 2013 tarihinde ikiz bebekleri oldu. Bebeklerin isim babası Başbakan Recep Tayyip Erdoğan oldu.
Kütahyalı bir sinema filminde de oynadı. 'Adam mısın sen?' isimli filmde Ahmet Çakar, Sinan Engin, Abdülkerim Durmaz ve Ertem Şener'le beraber rol aldı.
Rasim Ozan Kütahyalı bir dönem Helin Avşar'a röportaj vermiş ama röportajda söylediklerinden daha çok verdiği pozlarla konuşuldu.
Aslında Derin Futbol'da yaptığı çoğu açıklamayla gündeme gelmişti Kütahyalı ama bu kez Boşnaklara hakaret ettiği iddiasıyla çok tepki gördü.
MHP Milletvekili Saffet Sancaklı ve Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu bu işin peşini bırakmayacaklarını açıkladılar. Sancaklı, Kütahyalı hakkında suç duyurusunda da bulundu.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS