Son Dakika

Rasim Ozan Kütahyalı özür diledi: Geyik olsun diye söyledim

Rasim Ozan Kütahyalı özür diledi: Geyik olsun diye söyledim

Rasim Ozan Kütahyalı özür diledi: Geyik olsun diye söyledim

Rasim Ozan Kütahyalı büyük tepki alan yorumlar sonrasında Beyaz Futbol programındaki yorumculuk görevine son verildi. Kütahyalı Twitter hesabından kamuoyu açıklaması yayınlayarak özür diledi.

Beyaz Futbol yorumcusu Rasim Ozan Kütahyalı’nın dün akşam yayınlanan programda söylediği sözlere tepki yağdı. Balkan ve Boşnak dernekleri ortak açıklama yaparken, bir çok ünlü isim Kütahyalı'ya tepki gösterdi.

Televizyon kanalındaki görevine son verilen Kütahyalı Twitter adresinden açıklama yayımlayarak özür diledi. İşte Rasim Ozan Kütahyalı'nın o açıklaması;

Rasim Ozan Kütahyalı'nın Beyaz TV'deki görevine son verildi

"Kamuoyuna açıklama;

Ben bosna coğrafyasının ve Boşnak halkının hayranı bir adamım. Siyasi bilgelik olarak en değer verdiğim adamlardan biri de büyük lider Alia İzzetbegovic'tir. Bunu beni yakın tanıyan herkes bilir. Kütüphanemde bilge kral Alia'nın kitaplarının hepsi vardır. Boşnakların 1992-1995 arası onurlu direnişi kadar soylu bir olay yakın dönem dünya tarihinde az bulunur. Kimse beni Boşnak halkına karşıt bir tavırda gösteremez. Kimse zaten buna inanmaz. Böyle bir iftira benim üzerimde durmaz. Böyle bir operasyon yapmaya kalkan eli boş döner. Olay şöyle gelişti: Dün bana yapılan şaka sonrası bayılır gibi oldum ve Ahmet Çakar beni kusturmaya çalışarak müdahale etti. O sırada kendime geldiğimde internetten böyle bir kusturma yöntemi var, Çakar da onu yapıyor diye yorumlar okudum. Hayatımda ilk kez duyduğum bir laftı. Bunu da canlı yayında geyik olsun diye söyledim.

Boşnaklardan Rasim Ozan Kütahyalı protestosu

O sözle kastım Çakar'ın beni kusturmaya çalışması olayıydı. Ama bir baktım iş nerelere gelmiş. Hayret ettim. Bu gece de bu konuda canlı yayında açıklama yapacağım. Bu vesileyle Bosna halkının nasıl onurlu bir halk olduğunu ve büyük lider Alia İzzetbegovic'i anlatacağım bu gece. Mücadelesi ve direnişi tüm dünya halklarına örnek olan Boşnak toplumu Türkiye'nin de çimentosudur. Bu böyle bilinmelidir... Yaptığım konuşmadan cımbızlanan sözün her ne nedenle olursa olsun maksadını aştığını gördüm. Bu saçma olaydan dolayı başta Boşnak kardeşlerim olmak üzere tüm incinen izleyicilerimizden özür dilerim. Bir kişi bile incinse çok üzülürüm. Beyaz TV ailesinin içinde bulunan tüm kardeşlerimizi de bu vesileyle üzdüğüm için özür dilerim. Çünkü hiçbiri benim vesilemle saldırı görmeyi hak etmiyor bu olayda."