Regaib Kandili ne zaman başlıyor 2021? Bugün kandil mi, ne kandili?

Regaib Kandili ne zaman başlıyor 2021? Bugün kandil mi, ne kandili?

Regaib Kandili ne zaman başlıyor 2021 Bugün kandil mi, ne kandili
expand

2021 Regaib Kandili süresinde ibadet edecek olan kişiler Regaib Kandili faziletlerinin araştırmayı sürdürüyor. Diyanet her sene yayınladığı dini günler takviminde önemli dini günleri paylaşıyor. Peki, hicri takvime göre 2021 Regaib Kandili ne zaman başlıyor, bugün kandil mi?

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Üç ayların başlaması ile birlikte İslam alemi için büyük önem taşıyan mübarek aylara geçilmiş oldu. Recep, Şaban ve Ramazan aylarını kapsayan dönemde Regaib Kandili, Miraç Kandili, Berat Kandili ve  Kadir Gecesi’nin yanı sıra Ramazan Bayramı da idrak edilecek.

REGAİB KANDİLİ NE ZAMAN BAŞLIYOR 2021? BUGÜN KANDİL Mİ?

Diyanet 2021 dini günler takvimi içerisinde yer alan bilgilere göre bu yıl üç aylar 13 Şubat 2021 Cumartesi günü başladı. Mübarek Regaib Kandili ise 2021 yılında 18 Şubat 2021 Perşembe günü idrak edilecek.

KANDİL İBADETLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

REGAİB KANDİLİ ÖNEMİ NEDİR?

Regâip, Arapça bir kelimedir ve "reğa-be" kökünden gelmektedir. Kelime olarak, herhangi bir şeyi istemek, arzulamak, ona karşı meyletmek ve onu elde etmek için çaba sarf etmek demektir. "Reğîb" kelimesi ise, "reğabe"'den türemiş olan bir isimdir ve kendisine rağbet edilen, arzulanan, talep edilen şey demektir. Regaip gecesi denilince; “Çok lütuf ve ihsanla dolu, kiymetli ve değeri büyük, çok iyi değerlendirilmesi gereken gece” manası anlaşılır. Bu gecede Yüce Allah lütuflarını sağanak sağanak yağdırır.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

KANDİL MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

KANDİL TARİHLERİ 2021

Bu yıl idrak edilecek kandil tarihleri şu şekilde:

18 Şubat 2021 Regaib Kandili

10 Mart 2021 Mirac Kandili

27 Mart 2021 Berat Kandili

17 Ekim 2021 Mevlit Kandili

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow