hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Resmi Gazete'de yayımlandı: Sağlık Bakanlığı 27 bin sözleşmeli personel alacak!

  Resmi Gazetede yayımlandı: Sağlık Bakanlığı 27 bin sözleşmeli personel alacak
  expand
  KAYNAKİHA

  Resmi Gazete'de yayımlanan ilanla, Sağlık Bakanlığı'nın 27 bin sözleşmeli personel alımı yapacağı duyuruldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sağlık Bakanlığı, 27 bin sözleşmeli personel alımı için Resmi Gazete'de  ilana çıktı. Buna göre, KPSS sonuçları dikkate alınarak gerçekleştirilecek yerleştirme için adaylar 21-28 Şubat tarihleri arasında tercih yapacak.

  ALIMLAR KPSS SONUÇLARINA GÖRE OLACAK

  Resmi Gazete’de yayımlanan landa, “Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4'üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında 27 bin sözleşmeli personel Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile alınacaktır” denildi.

  Öte yandan yayımlanan ilanda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli personel pozisyonlarının ve başvuru şartlarının bulunduğu KPSS-2024/5 tercih kılavuzunun ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacağı belirtildi.

   İlanda adayların tercihlerini, 21 Şubat 2024 - 28 Şubat 2024 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabileceği ve ÖSYM’ye ya da Sağlık Bakanlığı’na posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listelerinin geçerli olmayacağı vurgulandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yayımlanan ilanda, 15 bini hemşire, 2 bini ebe, bin 540’ı sağlık teknikeri (ilk ve acil yardım) ve bin 200 sağlık teknikeri (röntgen) olmak üzere toplamda 27 bin sağlık personelinin alınacağı kaydedildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow