hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Restoran çalışma saatleri! Yasak olduğu zaman hafta içi paket servis saat kaça kadar?

  Restoran çalışma saatleri Yasak olduğu zaman hafta içi paket servis saat kaça kadar
  expand

  Koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye'de yeni önlemler alındı. Vatandaşlar yasak ya da kısıtlamanın uygulandığı günler restoranların lokantaların kaça kadar açık olduğunu merak ediyor. Restoranlarda paket servis sistemine geçildiği belirtilmişti. İşte restoran çalışma saatleri!

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Koronavirüs tedbirlerine ilişkin İçişleri Bakanlığı'nın son genelgesine göre restoranların akıbeti belli oldu. Restoranlarda paket servis yapılabilmektedir. Özellikle gıda satışı yapan iş yerlerinin çalışma saatleri vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya hafta içi paket servis yapabilir mi?

  Paket servis kaça kadar?

  "Lokanta ve restoran tarzı işyerleri hafta sonları 10.00-20.00 saatleri arasında paket servis şeklinde, hafta içi 10.00-20.00 saatleri arasında gel-al ve paket servis, 20.00-24.00 saatleri arasında ise telefonla ya da online sipariş yoluyla paket servisi şeklinde hizmet verebilmektedirler. Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan gün ve saatlerde tatlıcılar (sadece tatlı satışı yapılan yerler) ve pastaneler de lokanta ve restoranlara dair genelge hükümlerine tabidirler."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow