hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Saadet Partisi'nden İlker Başbuğ açıklaması

  Saadet Partisinden İlker Başbuğ açıklaması
  expand

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Afrin Operasyonu'na yönelik olarak, "Siyasete alet edilmesin" diyen eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ hakkında açıklama yaptı. Karamollaoğlu, "Birtakım ifadelerin ele alınıp, hemen ağır bir şekilde eleştirilmesini doğru bulmuyoruz. Bir fikri gündeme getirenleri saf dışı bırakmak, çöpe atmak doğru olmaz" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  RS FM'e konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gündem hakkında açıklama yaptı.

  BBP Genel Başkanı: İlker Başbuğ döneminde PKK niye bitmedi?

  "Doğru bulmuyoruz"

  "Şu anda bir askeri operasyon var. O operasyonu siyasiler yönetmiyor artık. Operasyonu asker yönetiyor. Siviller yönetmiyor, karar alıyor. Bu konu, siyasi mesele yapılmamalı. Bu tip meseleler, millete aittir" diyerek Afrin operasyonunun siyasete konu edilmemesi gerektiğini savunan Karamollaoğlu, benzer açıklamaları yaptığı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından sert sözlerle eleştirilen eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'a da sahip çıktı. Karamollaoğlu, şunları söyledi:

  Erdoğan'dan İlker Başbuğ'a Afrin tepkisi: Gereken cevabı alacak

  "Birtakım ifadelerin ele alınıp, hemen ağır bir şekilde eleştirilmesini doğru bulmuyoruz. Bir fikri gündeme getirenleri saf dışı bırakmak, çöpe atmak doğru olmaz. Yurt dışındaki bir operasyonu, sadece bir partinin konusuymuş gibi, o partiden başka kimse bu konu hakkında fikir beyan edemezmiş gibi bir havaya sokarsanız, milli birliğe zarar verir."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow