SABİM nedir, corona virüsü danışma hattı numarası kaç?

SABİM nedir, corona virüsü danışma hattı numarası kaç?

SABİM nedir, corona virüsü danışma hattı numarası kaç?

Son dakika corona virüsü haberleri kapsamında bir önemli gelişme daha yaşandı. Sağlık Bakanlığı tarafından virüse karşı alınan tedbirler arasında bulunan corona virüsü danışma hattı faaliyete geçti. Peki, koronavirüs danışma hattı numarası kaç olacak ve SABİM nedir?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Danışma hattı üzerinden corona virüsü ile ilgili tüm bilgileri alabilecek olan vatandaşlar Sağlık Bakanlığı’nın hizmeti devreye sokmayasıyla birlikte telefonlara yöneldi. Virüse ilişkin bilgilerin de verileceği hatta vatandaşlar yetkili isimlere şüphelendikleri durumları sorabilecekler. İşte SABİM ve danışma hattı ile ilgili detaylar…

SABİM NEDİR?

Kısaca SABİM olarak adlandırılan sistem Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi olarak biliniyor. Bakanlığın SABİM ile ilgili yaptığı bilgilendirme ise şöyle; Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi (SABİM), Bakanlığımız çalışanlarından, hizmetin muhatabı olan her vatandaşımıza kadar, bütün Türkiye’ye uzanan bir dost eli olarak, ülkemizde ilk olmanın verdiği heyecanla 01.01.2004 tarihinde çalışmalarına başlamıştır. Bu siteye sadece SABİM yöneticileri ve onların yetki verdiği çözümleyiciler üye olabilir.

SON DAKİKA CORONA VİRÜSÜ HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

CORONA VİRÜSÜ DANIŞMA HATTI NUMARASI KAÇ?

Hali hazırda Sağlık Bakanlığı bünyesinde faaliyette olan “ALO 184” dünya genelinde virüsün yayılımının devam etmesi ve son olarak da Türkiye’de de ortaya çıkmasıyla birlikte artık aynı zamanda danışma hattı görevini görecek. Vatandaşlar ALO 184’ü arayarak buradan virüse ilişkin bilgiler elde edebilecekler.

DAHA FAZLA DETAY İÇİN TIKLAYINIZ…