Sabri Uzun'dan AK Parti'ye tepki: 'Sizin yaptığınızı FETÖ bile yapmadı'

Sabri Uzun'dan AK Parti'ye tepki: 'Sizin yaptığınızı FETÖ bile yapmadı'

Eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun, Gülen Cemaati’nin hedefi olduğu gerekçesiyle kendisine sağlanan korumanın statüsünde değişikliği gidilmesi sebebiyle AK Parti’ye, "Sizin bana yaptığınızı FETÖ bile yapmadı" diye tepki gösterdi.

Eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun, Twitter hesabından kendisine atanan korumaların statüsünün değiştirildiğini duyurarak, AK Parti'ye tepki gösterdi.


Zübeyir Kındıra'dan Hanefi Avcı, Sabri Uzun ve Emin Arslan'a 'Emniyet içindeki FETÖ' suçlaması


Diken'in haberine göre Uzun, Twitter'dan paylaştığı mesajında şöyle dedi: "Fethullah Gülen ve çetesi tarafından hakkımda 34 ceza ve tazminat davası açıldı. Birçok dava reddedildi, bir kısmından halen yargılanıyorum. 'Özel korumam yapılmaktayken, yaya koruma’ kararına, bir tür cezalandırmaya çarptırıldım. Sizin bana yaptığınızı FETÖ bile yapmadı!”
Dink suikastından FETÖ'ye, Deniz Baykal'a kaset komplosuna kitabında anlattı


Hrant Dink suikastından Deniz Baykal'a düzenlenen kaset komplosuna, Emniyetteki FETÖ yapılanmasına kadar pek çok tartışmanın odağındayken 2015'te İn adlı kitabı yayımlayarak sessizliğini bozan Sabri Uzun, bu konulara ilişkin de açıklamalar yaptı ve Gülen'ci polisleri suçladı. Bununla da yetinmedi kitabında komploların nasıl gerçekleştiğini anlattı. Ancak Sabri Uzun'un kendisi de FETÖ'cü olduğu iddialarıyla karşılaştı.


Sabri Uzun'a FETÖ suçlaması: 'Halkın önünde yargılanmak istiyorum'


 


Uzun'a FETÖ suçlaması: 'Onlarla işbirliği yaptı'


Fetullah Gülen cemaatinin polisteki kadrolaşmasını uzun yıllar önce yazdığı "Fetullah'ın Copları" adlı kitabında deşifre eden Zübeyir Kındıra, FETÖ'nün içinde "Közcüler" ve "Kozcular" ayrışmasının yaşandığını ve Sabri Uzun'un da "Közcü" olduğunu öne sürdü. Kındıra, FETÖ'nün emniyet istihbaratındaki kadrolara Uzun'un daire başkanı olduğu yıllarda doluştuğunu ve Uzun'un FETÖ ile işbirliği yaptığını iddia etti.


Hrant Dink cinayeti davası ertelendi


Dink cinayeti davasında sanık


Sabri Uzun, Hrant Dink cinayetinin işlendiği dönemde de Emniyet İstihbarat Daire Başkanıydı ve başında olduğu birimin suikastın odağında olduğu ortaya çıkmıştı. Suikasta ilişkin hakkındaki suçlamalar gündeme geldiğinde de "Hrant Dink davasında halkın önünde yargılanmak istiyorum" çıkışında bulunan Uzun, Dink cinayeti davasının tutuksuz sanıkları arasında yer alıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS