hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Sağanak ve fırtına alarmı! Uzmanlar tarih vererek uyardı...

  Sağanak ve fırtına alarmı Uzmanlar tarih vererek uyardı...
  expand

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü yayımlandığı güncel hava tahmin raporu ile bölge bölge uyarılarını sıraladı. Sağanak ve fırtınanın yurdu etkisi altına aldığı bugünlerde yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyarıda bulunan uzmanlar ayrıca Salı günü için ayrı bir parantez açtı. Zira Salı günü başta Marmara olmak üzere gök gürültülü çok kuvvetli yağış bekleniyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Oldukça kurak geçen Ocak ve Şubat ayının ardından Mart ayı bir nebze de olsa yağışlı geçti. Barajlardaki su seviyesinin alarm verdiren kuraklı Mart ayındaki yağışlar ile bir miktar yükselişe geçti. Kışı geri getiren Mart ayının son günlerindeki sıcaklıklardaki düşüş bazı bölgelerde kar yağışının etkili olmasına neden oldu. Kar nedeniyle okullarda tatil kararları peş peşe gelirken soğuk hava dalgasının ve yağışların ne kadar daha süreceğine ilişkin soruya Meteoroloji Genel Müdürlüğü cevap verdi.

  BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü 2 Nisan 2023 güncel hava tahmin raporuna göre bugün yurdun bazı bölgelerinde sağanak ve fırtınanın etkili olması bekleniyor. Ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Kuzey ve İç Ege, Akdeniz ve Batı Karadeniz ile Tekirdağ, Samsun, Çorum, Eskişehir, Çankırı, Ankara'nın kuzey ve batı ilçeleri, Aksaray, Niğde, Nevşehir, Kayseri, Gaziantep ve Kilis çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.Sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi riski bulunuyor.

  SALI GÜNÜNE DİKKAT!

  Salı günü Ankara'dan başlamak üzere batıya doğru bütün illerde gök gürültülü sağanak yağışların etkisini hissettirmesi bekleniyor. MGM'den gelen son dakika haberine göre sel ve su baskınlarına karşı da dikkatli olunması gerektiği açıklandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow