hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Sağlık Bakanlığı 2019 personel alımı atama kurası ne zaman çekilecek?

  Sağlık Bakanlığı 2019 personel alımı atama kurası ne zaman çekilecek
  expand

  Sağlık Bakanlığı personel alımı için atama kurasının hangi tarihte yapılacağı belli oldu. Toplamda 25 bin personel alımı gerçekleştirecek olan bakanlık ilk etapta 1.480 adayın atamasını yapacak. Peki, personel atamaları kuraları ne zaman çekilecek?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sağlık Bakanlığı personel alımları ile ilgili bilgilendirmeler yapan Bakan Fahrettin Koca, ilk atamanın gerçekleştirileceği tarihi açıkladı. İlk etapta 1.480 kişinin aramasının yapılacağını duyuran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, atama kurasının 28 Şubat 2019 tarihinde yapılacağını belirtti.

  Bakan Koca’nın açıklamaları şöyle; 2019'da pratisyen, aile hekimi, uzman hekim ve uzman diş hekimi olmak üzere 25 bine yakın personel atamasının yapılacağını daha önce söylemiştim. 25 bine yakın stratejik personelin atamasının ilk adımı olarak ilan duyurusu yapıldı. 28 Şubat'ta noter huzurunda çekilişi yapılacak. Burada toplam 1480 kişinin ataması yapılacak. Bunların 647'si pratisyen, 773'ü uzman ve ayrıca yan dal uzman olarak da 58 kişinin ataması 28 Şubat itibarıyla yapılacak.

  SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI İLANI İÇİN TIKLAYINIZ...

  Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun ek birinci maddesi ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama-yerleştirme iş ve işlemleri ilan edilen takvim çerçevesinde noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  KURAYA KİMLER BAŞVURAMAYACAK?

  • 1) Devlet hizmeti yükümlüsü olan tabip ve uzman tabiplerin,
  • 2) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımayanların,
  • 3) Emekli olan eczacı, diş tabibi ve uzman diş tabiplerinin,
  • 4) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında halen görev yapmakta olanların,
  • 5) 5434 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanununun 40 ıncı maddesinde belirtilen yaş haddini doldurmuş olanların,
  • 6) Sağlık Bakanlığında kura son başvuru tarihi itibariyle halen 4924 sayılı Kanun kapsamında sözleşmeli olarak çalışanların, başvuruları kabul edilmeyecek.
  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow