2022 Sağlık Bakanlığı kura sonuçları ve isim listesi iscisonuc.saglik.gov.tr!

2022 Sağlık Bakanlığı kura sonuçları ve isim listesi iscisonuc.saglik.gov.tr!

2022 Sağlık Bakanlığı kura sonuçları ve isim listesi iscisonuc.saglik.gov.tr!

Sağlık Bakanlığı 10 bin işçi alımı başvuruları yapılan kura sonuçları belirlenen tarih ve saate gerçekleştirildi. 6-7 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen kura süreci canlı yayında izlendi. İl bazında tek merkezden gerçekleştirilen Sağlık Bakanlığı İŞKUR kura çekilişini kaçıranlar için yeniden resmi internet adresinden açıklandı. Perşembe günü de yapılan çekilişin sonuçları "https://iscisonuc.saglik.gov.tr " üzerinden erişime açıldı. İşte, canlı kura izleme ve başvuru sonucu hakkında detaylar..

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvuruları Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden 15-21 Mart tarihleri arasında alındı. Başvurusu onaylananlar arasından açık iş sayısı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday sınava tabi tutulmaksızın noter kurası ile belirlenecek. Başvuru sürecinin ardından gözler canlı kura saatine kitlendi. Yapılan açıklamada kura çekilişinin iki günde tamamlanacağı belirtmişti. Sağlık Bakanlığı kura çekilişi Bakanlığın YouTube kanalından (https://www.youtube.com/user/SaglikBakanligi) yayınlandı. İsim listesinde yer alıp almadıklarını merak eden adaylar, iscisonuc.saglik.gov.tr üzerinden kontrollerini gerçekleştiriyor. Adaylar T.C kimlik numaraları ile isim listesi ve kura sonuçlarını sorgulayabilecekler.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI KURA SONUÇLARI

Sağlık Bakanlığı 10 bin işçi alımı kura kurası noter huzurunda ve Ankara 'da 06 Nisan 2022 tarihinde 09:00 - 18:00 tarihleri arasında gerçekleşti. Adana ili ile başlayan kura çekilişi il trafik koduna göre sıra ile çekilecek olup, en son Kırşehir ili için çekiliş yapılarak tamamlandı. Kalan iller için kura çekimi 7 Nisan 2022 saat 09.00 ile 18.00 saatleri arasında gerçekleşti. 10 bin işçi alımı kura sonuçlarını görüntüleyecek olan adaylar, https://iscisonuc.saglik.gov.tr/ ekranına giriş yaparak T.C kimlik numarası, baba adı, doğum yılı bilgilerini dolduracaklar. 

Sağlık Bakanlığı kura sonucu sorgulama ekranı için tıklayın!

Noter kurası sonucu asıl olarak yerleştirme işlemi yapılanlardan, istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar/başvuru yapmayanlar; süresi içerisinde başvuru yapıp da başvuru şartlarını taşımayanlar; ataması yapılıp uygun görülen süre içerisinde göreve başlamayanlar/feragat edenler (doğum, hastalık, askerlik vb. nedenlerle göreve başlayamayacak durumda olanlar hariç); atanma şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılarak göreve başlatılmayanlar; göreve başlatılıp da sonradan atama şartlarını taşımadığı anlaşılanlar;

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İşletme Toplu İş Sözleşmesinin 15 inci maddesi gereğince bir aylık deneme süresi içerisinde sözleşmesi feshedilenler ile deneme süresinde sözleşmesini feshedenlerin yerine yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle aranan şartları haiz olanlardan atama yapılabilecektir. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alanların, ilan edilen kadrolara müracaat yapmamaları gerekmektedir. Mevzuat gereği bu durumda olanların atamaları yapılmayacaktır. Sürekli işçi kadrolarına atanan adaylar, yasal asgari ücret ile göreve başlatılacaktır.

BAKAN KOCA'DAN AÇIKLAMA

Kura sonuçları hakkında Sağlık Bakanı Koca açıklama yaptı. Bakan Koca açıklamasında, "Taşra teşkilatı hizmet birimlerimizde istihdam edilmek üzere, 10.000 sürekli işçi alımı, 6 ve 7 Nisanda, noter huzurundaki kura çekimiyle yapıldı. Kura çekimi Bakanlığımızın YouTube kanalından canlı olarak yayınlandı. Aramıza katılan çalışma arkadaşlarımıza hayırlı olsun." ifadelerine yer verdi.

İstanbul toplu ulaşım ücret tarifesi 2022! İETT, metro, metrobüs, öğrenci, tam kaç TL basıyor, aylık akbil ücreti ne kadar?

İstanbul toplu ulaşım ücret tarifesi 2022! İETT, metro, metrobüs, öğrenci, tam kaç TL basıyor, aylık akbil ücreti ne kadar?