hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı 2022 ne zaman, başvuru şartları ve branş dağılımı neler?

  Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı 2022 ne zaman, başvuru şartları ve branş dağılımı neler
  expand

  Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam etmek üzere 27 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı gerçekleştirilecek. Resmi Gazete’de yayınlanan kararda Sağlık Bakanlığı personel alımı branş dağılımı da paylaşıldı. Peki, başvuru şartları belli oldu mu, Sağlık Bakanlığı personel alımı 2022 ne zaman?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yer alan karara göre; eleman temininde güçlük çekilen yerlerde ve hizmet dallarında, sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla 2022 yılının sonuna kadar uygulanmak üzere istihdam edilecek sözleşmeli sağlık personeli sayısı 27 bin olarak tespit edildi.

  SAĞLIK BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI BRANŞ DAĞILIMI

  Resmi Gazete'de yer alan karara göre en fazla personel alımı uzman tabip ve tabip branşlarında olacak. 19 bin 694 uzman tabip sözleşmeli olarak görevlendirilecek. İkinci sırada ise tabip görevlendirmesi yer alıyor. Duyuruda 7 bin 114 tabip istihdamının yapılacağı bilgisi yer alıyor.

  Kararda ayrıca, 147 ebe, 38 sağlık memuru, 3 hemşire, 1 diyetisyen, 1 diş doktoru, 1 psikolog ve 1 sağlık teknikeri sözleşmeli olarak istihdam edileceği belirtildi.

  SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN, BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

  Alımların hangi tarihte yapılacağı ve başvuru şartları henüz açıklanmadı. Ancak Sağlık Bakanlığı’nın resmi sosyal medya hesapları ve internet adresindeki duyurular kısmı takip edilebilir, gelişmeler bu adreslerden duyurulacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow