Sağlık çalışanlarına ek ödeme uzatıldı mı? Sağlık çalışanları atama ne zaman 2020?

Sağlık çalışanlarına ek ödeme uzatıldı mı? Sağlık çalışanları atama ne zaman 2020?

Sağlık çalışanlarına ek ödeme uzatıldı mı? Sağlık çalışanları atama ne zaman 2020?

Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Koca açıklamalar yaptı. Sağlık çalışanlarına 3600 ek ödeme ne zaman verilecek? sorusu uzun bir süredir gündemdeydi. Bakan Koca hem 3600 ek gösterge sorusuna hem de sağlık çalışanlarının atamalarına ilişkin sorulara yanıt verdi. Toplantıda gelen sorular arasında sağlık çalışanlarına ek ödeme de vardı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca toplantıda sağlık çalışanlarına yönelik müjdeli haberler verdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarına yönelik ek ödeme, 3600 ek gösterge ve atama sorularına yanıt verdi. Peki ama sağlık çalışanlarına ek ödeme uzatıldı mı? Atamaları ne zaman?

Sağlık çalışanları atama ne zaman?

Fahrettin Koca sağlık çalışanlarının atamalarıyla ilgili, ''Atamayla ilgili ihtiyaç durumuna göre baştan, 4 ay önce atama dönemi yaşamıştık. Önümüzdeki dönemde devreye girecek olan hastanelerimiz olacak. Konya açıldı, İstanbul'da Göztepe Eğitim Araştırma Hastanesi bu hafta sonu açılmış olacak. Seyrantepe benzer şekilde yakın zamanda açılacak. Hastanelerin devreye girmesiyle birlikte personel alımı söz konusu olacak.'' dedi.

Sağlık çalışanlarına 3600 ek gösterge ne zaman verilecek?

Fahrettin Koca, ''Döner sermaye 3600 Ek Gösterge ile ilgili bir ek çalışma var. Döner sermayenin kaldırılması şu an söz konusu değil. Biz performansı daha etkin yapmak istiyoruz. 3600 Ek Göstergede sadece sağlık çalışanlarıyla ilgili değil diğer çalışmalarla ilgili bir düzenleme var. Bu performansın şu dönemde sağlıklı bir şekilde devreye girmesini hızla kolaylaştırmak şeklinde olacak.'' açıklamasını yaptı. 

Sağlık çalışanlarına ek ödeme uzatıldı mı?

Fahrettin Koca, ''Ek ödemeyle ilgili hem sahada filyasyon yapan hekimlerimiz dahil olmak üzere şu dönemde bu hastalarla ilgili yoğun, acil, göğüs hastalıkları, dahile, çocuk ve benzeri çalışanlarla ilgili düzenleme yapıldı. Önümüzdeki günlerde yayınlanmış olur.'' ifadelerini kullandı.