Sağlık ve İlahiyat lisans tamamlama sonuçları YÖK tarafından açıklandı | e-Devlet sorgulama

Sağlık ve İlahiyat lisans tamamlama sonuçları YÖK tarafından açıklandı | e-Devlet sorgulama

YÖK’ün resmi web sitesinde sağlık ve ilahiyat lisans tamamlama sonuçları, 12 Eylül 2018 tarihinde açıklandı. E-Devlet lisans tamamlama sonuçları sorgulama sayfasında puanlar yayınlanıyor. Kurum tarafından yapılan resmi açıklamaya göre her iki alanda başvurular 13 Eylül’de başlıyor. Taban-tavan puanları YÖK’ün sitesinde açıklandı.

Yüksek Öğretim Kurumu tarafından sağlık ve ilahiyat alanıyla ilgili lisans tamamlama sonuçlarının açıklandığını resmi web sitesinde duyurdu. İki alan üzerinden sonuçlar e-Devlet sayfasında yayınlanıyor. Kayıt işlemleri 13 Eylül 2018 tarihinde başlıyor, 20 Eylül 2018 tarihinde sona eriyor.

SAĞLIK ALANIYLA İLGİLİ

Sağlık Alanında Lisans Tamamlama yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Sonuç sayfasına gitmek için tıklayınız. Kayıt işlemleri 13 Eylül 2018 tarihinde başlayarak 20 Eylül 2018 günü mesai bitimine kadar ilgili üniversitelerce alınacak olup kayıt aşamasında gerekli olan belgeler ilgili üniversitelerden öğrenilmelidir. 2018 Sağlık Lisans Tamamlama Taban-Tavan Puanlarına ulaşmak için tıklayınız.

İLAHİYAT ALANIYLA İLGİLİ

İlahiyat Lisans Tamamlama yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Sonuç sayfasına gitmek için tıklayınız. Kayıt işlemleri 13 Eylül 2018 tarihinde başlayarak 20 Eylül 2018 günü mesai bitimine kadar ilgili üniversitelerce alınacak olup kayıt aşamasında gerekli olan belgeler ilgili üniversitelerden öğrenilmelidir. 2018 İlahiyat Lisans Tamamlama Taban-Tavan Puanlarına ulaşmak için tıklayınız.

BAŞVURU VE TERCİH İŞLEMLERİNE DAİR RESMİ AÇIKLAMA

İlahiyat ön lisans programlarından mezun olan adaylara bu yıl ilk defa İlahiyat Lisans Tamamlama hakkı verilmiştir. İlahiyat Alanında Lisans Tamamlama Programına, Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanları da dahil olmak üzere 18 Mayıs 2018 tarihinden önce ilahiyat ön lisans programından mezun olan tüm adaylar başvurabilecekler. 2015 yılından itibaren yapılan Sağlık Alanında Lisans Tamamlama başvuru, tercih ve yerleştirme işlemleri ise bu sene de devam ediyor.

Yükseköğretim Kurulunca belirlenen sağlık ön lisans programlarından 19 Kasım 2014 tarihinden önce mezun olan adaylar 2018 Sağlık Lisans Tamamlama Programına başvurabilecek.Her iki programda da yerleştirme işlemleri, adayların ön lisans not ortalamaları ve tercihleri doğrultusunda Yükseköğretim Kurulunca gerçekleştirilecek. Başvuru ve tercih işlemleri 9 Ağustos 2018 (Saat:14:00) – 17 Ağustos 2018 (Saat:17:00)tarihleri arasında Yükseköğretim Kurulunun resmi internet sitesi üzerinden e-Devlet aracılığı ile yapılacak.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS