Sahile yapılan bina vatandaşı ikiye böldü

Sahile yapılan bina vatandaşı ikiye böldü

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinde Belediye Başkanı Ömer Ünal’ın da ortak olduğu şirketin sahil bandına yaptırdığı 6 katlı bina tepkilere neden oldu.

Eşekli muhtar eşeğini yeniledi


DSİ’den Ergene Nehri uyarısı


İlçeye bağlı Filyos beldesinde deniz ile arasında metrelerin bulunduğu 6 katlı bina bazı vatandaşların tepkisine neden oldu.


2017 yılında inşaatı tamamlanan bina, sahilin güzelliğini bozduğu iddialarıyla bazı çevrelerce tepkiyle karşılandı.


Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal’ın da ortak olduğu şirket tarafından yapıldığı öne sürülen bina hakkında belediye yetkilileri kanuna aykırı bir durumun olmadığını ifade ettiler.


Gazetecilere açıklama yapan Başkan Ömer Ünal, “Bir arkadaşımız, belediye meclisi kararlarının iptali için dava açtı. Zonguldak İdare Mahkemesi bizim lehimize karar verdi” dedi.


Sahil bandında gezintiye çıkan Ayla Koçal ise binanın yapımını destekleyerek “Bu bina gibi on tane daha yapılsın. Tepki gösterenler çekemeyenlerdir. Ben öyle düşünüyorum. O binanın yerinde zaten eski ev vardı. Onu söktüler. Bence çok güzel. Keşke onun gibi sırayla evler olsa. Bu Filyos gelişse, Amasra gibi İnkumu gibi olsa. 20 senedir burası bir reisimiz var şu anda en azından o çalışıyor” diye konuştu.


Erkan Çelikkanat isimli vatandaş ise “Görüyorsunuz birkaç gündür burası esiyor. Bu binaların akıbeti ne olacak ben görmem ama gelecekteki gençlik görür. Çünkü doğa affetmez. Adam belediye reisi olmuş. Zaten burayı alırken yeri kavgalı aldı. Sahile böyle bir bina yapılması yanlış. Yoldan yukarıya yapılabilir” diye tepkisini dile getirdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS