Sarıyer seçim sonuçları 2019… 23 Haziran İstanbul Sarıyer oy oranları

Sarıyer seçim sonuçları 2019… 23 Haziran İstanbul Sarıyer oy oranları

Sarıyer oy oranları İstanbul seçim sonuçları için 23 Haziran 2019’da sandık başına giden seçmenler tarafından merak konusu oldu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yenileme Seçimi sonuçlarında il geneline etki eden oyların verildiği ilçelerden biri de Sarıyer oldu. Peki, Sarıyer seçim sonuçları nasıl şekillendi ve İstanbul oy oranlarına etkisi nasıl oldu?

İstanbul Sarıyer seçim sonucu seçim 2019 sayfasında yerini aldı. 23 Haziran 2019 Pazar günü gerçekleştirilen yenileme seçimlerinde sandık başına giden seçmenler tercihlerini diledikleri adaydan yana kullandı. Sarıyer oy oranları ise İstanbul seçim sonuçları için önemli ilçelerden biri oldu.


İBB seçim sonucu ile ilgili detaylar son dakika gelişmeler ve anlık oranlar “Seçim 2019” sayfası üzerinden takip ediliyor.


Saat 08:00’de başlayan oy verme işlemleri 17:00’de tamamlandı ve detaylar belli olmaya başladı.  39 ilçede gerçekleştirilen oy kullanma işlemleri için 31 bin 186 sandık kuruldu. Toplamda 21 adayın yer aldığı listede adayların oy oranları seçmenlerin tercihlerini kullanmasının ardından şekillendi. Seçim sonuçları ile ilgili bilgiler YSK’nın yayın yasağını kaldırmasının erişime açıldı.


SARIYER OY ORANLARI


Millet İttifakı      60.81% EKREM İMAMOĞLU


Cumhur İttifakı 38.35% BİNALİ YILDIRIM


Saadet Partisi    0.39%    NECDET GÖKÇINAR


Diğer     0.45%

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS