hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Milli Savunma Bakanlığı'nda devir teslim: Hulusi Akar, görevi Yaşar Güler'e devrediyor

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  KAYNAK DHA

  Hulusi Akar, görevini Cumartesi günü açıklanan yeni kabinede Milli Savunma Bakanı olarak ilan edilen Yaşar Güler'e teslim ediyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yeni kabinede Milli Savunma Bakanı olan Yaşar Güler, görevi Hulusi Akar’dan devraldı. Devir teslim töreninde terörle mücadeleye değinen Güler, "Ülkemizin huzur ve güvenliğini tehdit eden her türlü terör örgütü ile en son teröristi etkisiz hale getirene kadar mücadeleye devam edeceğiz" dedi.

  Milli Savunma Bakanlığı’nda gerçekleştirilen devir teslim töreninde konuşan Hulusi Akar, tarihi bir dönemden geçildiğini ifade ederek, "Küresel ve bölgesel gelişmelerin aralıksız devam ettiği dönemden geçiyoruz. Çevremizde artan risk, tehdit ve tehlikelerle karşı karşıya geliyoruz. Azimle, kararlılıkla hep birlikte çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz. Arkadaşlarımızın bu sırada gösterdikleri performansı yakından takip ettik ve gerçekten başarılı ve fedakar çalışmaları müşahede ettik. Cumhurbaşkanımız liderliğinde Türkiye özne haline gelmiştir. Buna bağlı olarak da görev ve sorumlulukları artmıştır. Yeni yapısıyla görev ve sorumlulukları artan Milli Savunma Bakanlığı, cumhuriyet tarihinin en etkin operasyon ve tatbikatlarını yapmıştır. Hudutlarımız korunmuştur, bununla ilgili kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yurt içi ve sınır ötesinde geniş kapsamlı operasyonların süreceğini kaydeden Akar, "Girilemez denilen yerlere girilmiş, çıkılamaz yerlere çıkılmış, ulaşılamaz denen yerlere ulaşılmıştır. Yurt içinde terör bitme noktasına gelirken sınır ötesinden Türkiye'ye yönelik saldırılar bertaraf edilmiştir. 'İki devlet tek millet' anlayışında olduğumuz Azerbaycan'ın öz toprağı Karabağ'ı kurtarmak için elimizden geldiğince çalıştık, destekledik, desteğimizi sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

  Milli Savunma Bakanlığında devir teslim: Hulusi Akar, görevi Yaşar Gülere devrediyor

  FETÖ İLE MÜCADELEDE KARARLILIK MESAJI

  Törende konuşan Yaşar Güler ise "Milli Savunma Bakanlığı görevini şahsıma tevdi ettiği için Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak değişimidir. Bugün bu bayrağı ben devralıyorum. Amacımız bu bayrağı daha ileriye taşımaktır. Birinci önceliğimiz terörle mücadele olacak. Ülkemizin huzur ve güvenliğini tehdit eden her türlü terör örgütü ile en son teröristi etkisiz hale getirene kadar mücadeleye devam edeceğiz. Bu kapsamda FETÖ ile mücadele de artan azim ve kararlılıkla sürdürülecektir. Milli Savunma Bakanlığı’nın bu sorumluluk alanlarında görevlerimizi başarıyla yerine getirmek için; Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, Anayasaya tam bağlı, şeffaflık içinde ve ilgili tüm paydaşlarla uyum, koordine, istişare içinde, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan tüm haklarını korumak için mesai mefhumu gözetmeden durmaksızın çalışacağımıza emin olunuz" dedi.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow