hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  SBM (Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi) Sorgulama dönemi başladı

  SBM (Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi) Sorgulama dönemi başladı
  expand

  Zorunlu Trafik Sigortası'nda beklenen haber 2 Ekim 2016 tarihinde geldi, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi sigorta sorgulama dönemi dün akşamdan itibaren resmen başladı. Peki bu sistem tam olarak nedir? Güvence olarak ne sunmaktadır? Süreç ne kadarda gerçekleşiyor? Sorular ve cevaplarıyla Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi içeriği haberimizde..

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Pazartesi (3 Ekim 2016) gününden itibaren Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi sistemi üzerinden sorgulama artık daha rahat ve daha hızlı bir şekilde gerçekelecek. Zorunlu Trafik Sigortası primini internet üzerinden öğrenilebilecek.

  Tam olarak nedir? Sistem nasıl işlem görmektedir?

  Aracı olan herkesi ilgilendiren bu sistemde "teklif indirim" esas alınarak, zorun olan trafik sigortası fiyatların kurumun internet sitesinden öğrenilip, poliçe kesme durumu olacak. Örneğin; Kişi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık numarasını yazıp, araç plakasını yazdıktan sonra o plakaya dair tüm şirketlerin tekliflerini görebilme durumu olacak ve ona göre teklifte indirim sağlayabilecek.

  SİSTEME GİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

  Bu sistemin amacı nedir?

  Aracı olan her vatandaşın yaptırması gereken sigorta sayesinde herhangi bir kaza yaşandığında bu kazanın tutarı sigorta şirketlerinden karşılanması ve kişinin güvence altında olması.

  Teklif indirim durumunda sigorta sorgulama olarak ne kadar zaman alıyor?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sadece 3 dakika içinde Zorunlu trafik sigortası için sorgulama ve teklif alma durumu gerçekleşmektedir.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow