Son dakika seçim sonuçları 2019: İl il, ilçe ilçe yerel seçim sonuçları cnnturk.com'da!

Son dakika seçim sonuçları 2019: İl il, ilçe ilçe yerel seçim sonuçları cnnturk.com'da!

Yerel seçim sonuçları ile ilgili son dakika gelişmeleri CNN TÜRK'ün seçim 2019 sayfasında aktarılmaya devam ediyor. Anlık sonuçlar, son dakika haberleri ve il il sonuçlar takip etmek isteyenler için erişime açık olarak kalacak. İşte CNN TÜRK seçim sonuçları sayfası ve YSK'nın kesin sonuçları açıklamadan öncesinde oy oranlarında son durum...

2019 seçim sonuçları 31 Mart 2019 tarihli Mahalli İdareler seçimlerinde elde edilen verileri ortaya koydu. CNN TÜRK ve cnnturk.com ise yerel seçimlere ilişkin grafikler, özel içerikler ve yayınlarla seçim sonucu ile ilgili detayları merak eden seçmenlere anlaşılabilir bir şekilde sonuçları aktardı.


İl genellerinde ve ilçelerde oy kullanan kişiler tercihlerini belirledi. Sabah saatlerinde başlayan oy kullanma işlemleri bazı bölgelerde 16:00 bazı bölgelerde ise 17:00’de sona erdi. Sandıkların açılmaya başlamasının hemen ardından anlık veriler gelmeye başladı ve sonuçlar yavaş yavaş şekillendi.


SEÇİM 2019 SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ…


Milyonlarca seçmenin mahalli yönetimlerde söz sahibi olacak isimlerin belirlendiği seçimlerde ilgili kesin sonuçlar ise yine Yüksek Seçim Kurulu tarafından duyurulacak.


Yine seçimlere ilişkin detaylı analizler, kritik bölgelerdeki anlık sonuçlar istatistikler halinde cnnturk.com’da aktarılmaya devam edecek.


Seçime katılan partilerin sahip oldukları oy oranları, ittifakların elde ettiği sıralamalar ve seçimle ilgili tüm süreç ilerleyen günlerde takip etmek isteyenler için erişime açık kalacak. Böylelikle dileyen seçmen oy kullandığı bölgenin yanı sıra merak ettiği bölgelerdeki sonuçları da dilediği zaman öğrenebilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS