hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Behiye Eker kimdir? AK Parti’nin İstanbul milletvekili adayı Behiye Eker nereli, özgeçmişi nedir?

  Behiye Eker kimdir AK Parti’nin İstanbul milletvekili adayı Behiye Eker nereli, özgeçmişi nedir
  expand

  14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimindeki aday listeleri netleşti. AK PARTİ listesini Yüksek Seçim Kurulu'na sundu. Peki ama Behiye Eker kimdir, kaç yaşında?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AK Parti Milletvekili Adayı olan Behiye Eker’in yaşamı merak ediliyor. AK Parti İstanbul 1. Bölge milletvekili adayları dikkat çekti. Peki ama Behiye Eker kimdir?

  Behiye Eker kimdir?

  29 Ekim 1979 Yılında Mersin’in Tarsus ilçesinde dünyaya gelen Behiye EKER, ilk, orta ve lise öğrenimini Tarsus’ta tamamladıktan sonra,
  Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden iyi derece ile mezun olmuştur. EKER, akademik çalışmalarını ara vermeden sürdürerek İşletme yönetimi alanında tezli olarak yüksek lisansını tamamlamıştır. Eğitim hayatının yanında, genç yaşına rağmen iş hayatında da önemli başarılara imza atmış olan EKER, BEHİYE EKER HUKUK & DANIŞMANLIK alanındaki çalışmalarını da ara vermeden sürdürmektedir.

  Eğitim ve iş Hayatının yanı sıra Sivil Toplum Kuruluşlarında da birçok görev üstlenmiş olan EKER, 2013- 2016 yılları arasında Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı, 2013– 2015 yılları arasında Türkiye YEŞİLAY Cemiyeti Genel Merkez Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği, görevlerini ifa etmiştir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İyi derecede İngilizce bilen EKER, Halen MİYSAD Yürütme Kurulu Üyeliği ve Halen TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu Üyeliği görevlerini ifa etmektedir.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow