hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Fatih Süleyman Denizolgun kimdir? AK Parti’nin milletvekili adayı Fatih Süleyman Denizolgun nereli, özgeçmişi nedir?

  Fatih Süleyman Denizolgun kimdir AK Parti’nin milletvekili adayı Fatih Süleyman Denizolgun nereli, özgeçmişi nedir
  expand

  14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimindeki aday listeleri netleşti. AK PARTİ listesini Yüksek Seçim Kurulu'na sundu. Peki ama Fatih Süleyman Denizolgun kimdir, kaç yaşında?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AK Parti Milletvekili Adayı olan Fatih Süleyman Denizolgun’un yaşamı merak ediliyor. AK Parti İstanbul 1. Bölge milletvekili adayları dikkat çekti. Peki ama Fatih Süleyman Denizolgun kimdir?

  Fatih Süleyman Denizolgun kimdir?

  İstanbul / Üsküdar - 1987, Mehmet Beyazıt, Şermin.

  Yüksek İnşaat Mühendisi; İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Hidrolik ve Su Kaynakları Bölümünde tamamladı.

  Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün de içinde bulunduğu, KMO (Kuzey Marmara Otoyolu) Projesinde, işin projesini üstlenen firmada sorumlu koordinatörlük görevinde bulundu. Çeşitli bölgelerde müteahhitlik ve gayrimenkul yatırımları yaptı. Ayrıca aile şirketlerinde idari sorumluluk üstlendi. 2012-2016 yılları arasında AK PARTİ Üsküdar Gençlik Kollarında çeşitli yürütme birimlerinde, ilçe başkan yardımcılıkları görevinde bulundu. 2016-2018 yılları arasında ise AK PARTİ İstanbul İl Gençlik Kollarında Yönetim Kurulu Üyeliği görevini ifa etti. Çeşitli STK'larda başkan yardımcılığı ve istişare kurulu üyeliği yaptı.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow