hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Rabia Kalender İlhan kimdir? AK Parti’nin İstanbul milletvekili adayı Rabia Kalender İlhan nereli, özgeçmişi nedir?

  Rabia Kalender İlhan kimdir AK Parti’nin İstanbul milletvekili adayı Rabia Kalender İlhan nereli, özgeçmişi nedir
  expand

  14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimindeki aday listeleri netleşti. AK PARTİ listesini Yüksek Seçim Kurulu'na sundu. Peki ama Rabia Kalender İlhan kimdir, kaç yaşında?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AK Parti Milletvekili Adayı olan Rabia Kalender İlhan’ın yaşamı merak ediliyor. AK Parti İstanbul 2. Bölge milletvekili adayları dikkat çekti. Peki ama Rabia Kalender İlhan kimdir?

  Rabia Kalender İlhan kimdir?

   

   1981 Kastamonu doğumludur. 2003 İstanbul Hukuk Fakültesi'nden mezun olduktan sonra Bremen Üniversitesi'nde Avrupa Birliği Hukuku'nda yüksek lisansını ve yine aynı üniversitede Avrupa Birliği ve Türkiye'de Kamu Özel Ortaklıkları Hukuku'nda doktorasını tamamladı.7 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirilen 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı oldu. 2015-2018 yılları arasında AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Seçim İşleri Birim Başkanlığı görevini ifa etti. Çeşitli Sivil Toplum örgütlerinde yönetim kurulu üyeliği yaptı. AK Parti İstanbul 6. Olağan İl Kongresinde Yönetim Kurulu Üyesi seçildi akabinde İl Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Birim Başkanı olarak görev yaptı. Son olarak , 2019 yılında itibaren AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı olarak görev yapmaktadır. 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı oldu. Rabia İlhan evli ve iki çocuk annesidir. İyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow