Selahattin Demirtaş tweet attı

  1. Türkiye
Selahattin Demirtaş tweet attı

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hakkında açtığı soruşturma kapsamında 4 Kasım 2016 tarihinden beri Edirne Cezaevi'nde bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Twitter hesabından paylaşım yapıldı. 4 Kasım 2016 tarihinden beri Edirne Cezaevi'nde bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Twitter hesabından 5 tweet atıldı.
Cezaevinde tutuklu olan Demirtaş'ın hesabından atılan tweetleri kendisinin mi yoksa hesap yöneticilerinin mi attığı henüz açıklanmadı.
Mektup yazmıştı
Tutukluğu devam eden HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, siyaset, sanat, basın, akademi, hukuk dünyasından 1000 kişiye bir mektup göndererek durumuyla ilgili bilgi verdi.

Mektubunda kendisinin ve partisinin diğer vekil ve yöneticilerinin tutukluluğuna gerekçe olan uygulamaların yasal ve anayasal durumunu değerlendiren Demirtaş, “benim ve partimin görüşlerini, siyasi çalışmalarını desteklemeseniz bile hukuktan ve adaletten yana vicdanlı bir tutum sergilemenizi diliyorum” dedi.
10 / 11
Selahattin Demirtaş tweet attı
Bu tweet'i rekor kırdı!
Charlottesville'de yaşanan şiddet olaylarının ardından Eski ABD Başkanı Barack Obama'nın attığı tweet tarihi beğeni rekorunu kırdı.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS