hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Selçuk Bayraktar sosyal medyadan paylaştı: Kızılelma bir testi daha başarıyla tamamladı

  Selçuk Bayraktar sosyal medyadan paylaştı: Kızılelma bir testi daha başarıyla tamamladı
  expand

  Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Twitter hesabından Kızılelma'nın yeni görüntülerini paylaşarak 11. orta irtifa sistem tanımlama testinin başarıyla tamamlandığını duyurdu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Twitter hesabından Kızılelma'nın yeni görüntülerini paylaştı. Bayraktar, “Bayraktar KIZILELMA, orta irtifada bir testini daha başarıyla tamamladı” ifadelerini kullandı.

  ‘KIZILELMA’ SENEYE SERİ ÜRETİMDE

  Baykar’ın öz kaynaklarla yerli ve milli olarak ürettiği insansız hava aracı Bayraktar KIZILELMA ve Bayraktar AKINCI ilk olarak Çorlu’daki test sırasında 24 Nisan 2023’te yakın kol uçuşu gerçekleştirdi. Bayraktar KIZILELMA’nın seri üretimine 2024 yılında, TCG Anadolu’dan uçuş testlerine ise 2025 yılında başlaması hedefleniyor.

  İstanbul semalarındaki gösteri büyük beğeni topladı. Dünya havacılık tarihinde bir ilk olan yakın kol uçuşu, 27 Nisan-1 Mayıs’ta Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’te de izlendi. TEKNOFEST kapsamında 1 Mayıs’ta F-16 savaş jeti, SOLOTÜRK ve F5 jet uçaklarından oluşan Türk Yıldızları ilk defa filo konseptiyle uçtu. Bayraktar KIZILELMA’nın seri üretimine 2024 yılında, TCG Anadolu’dan uçuş testlerine ise 2025 yılında başlaması hedefleniyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AKILLI FİLO OTONOMİSİ

  Türkiye’nin ilk insansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma, hava-yer görevleri ve yapay zekâ kabiliyetiyle Türkiye’nin önemli bir gücü olacak. Düşük radar kesiti sayesinde sahip olacağı düşük görünürlük ile Türkiye için güç çarpanı olmayı hedefliyor. Bayraktar KIZILELMA, denizaşırı görevlerde önemli rol üstlenerek Mavi Vatan’ın korunmasında stratejik görevler yapacak. Milli tüm mühimmatları kullanacak olan Bayraktar KIZILELMA, akıllı filo otonomisi ile görev yapabilecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow