hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Serbest bırakılan 6 polis hakkında yeniden yakalama kararı

  Serbest bırakılan 6 polis hakkında yeniden yakalama kararı
  expand
  KAYNAK DHA

  İstanbul Organize Suçlarla Mücadele ve Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin 13 ilde düzenlediği eşzamanlı operasyonda gözaltına alınan ve mahkeme tarafından serbest bırakılan 14 şüpheliden, 6'sı hakkında tutuklamaya yönelik "yakalama kararı" çıkarıldı. Yakalama kararı çıkarılanlar arasında eski İstanbul Mali Şube Müdür Yardımcısı Yasin Topçu, Emniyet Genel Müdürlüğü eski KOM Daire Başkanı Mehmet Yeşilkaya ve eski başkomiser Mehmet Akif Üner de bulunuyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İstanbul Organize Suçlarla Mücadele ve Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin 13 ilde düzenlediği eşzamanlı operasyonda gözaltına alınan ve mahkeme tarafından serbest bırakılan 14 şüpheliden, 6'sı hakkında tutuklamaya yönelik "yakalama kararı" çıkarıldı.

  Savcı itiraz etti

  8 Aralık'ta eşzamanlı düzenlenen operasyonda 13 ilde 27 polis gözaltına alınmış, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen 14 şüpheli serbest bırakılmıştı. Bunun üzerine soruşturmaya bakan Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcılarından Ekrem Aydıner, 6 şüphelinin serbest bırakılmasına geçtiğimiz günlerde itiraz etti. İtirazı Nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği değerlendirdi.

  6 şüpheliye tutuklamaya yönelik yakalama kararı

  Hakimlik, dönemin İstanbul Mali Şube Müdür Yardımcısı Yasin Topçu, Emniyet Genel Müdürlüğü eski KOM Daire Başkanı Mehmet Yeşilkaya, eski başkomiser Mehmet Akif Üner'in de aralarında bulunduğu 6 şüpheli hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasına karar verdi. Hakimlik kararında, şüphelilerin atılı suçu işlediklerine dair kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren olguların bulunması, kaçma ve delilleri karartma şüphesinin bulunması ile bu aşamada adli kontrol tedbirinin yeterli olmayacağının anlaşıldığını belirtti. Şüphelilerin takipsizlikle sonuçlanan "17 Aralık Soruşturması"nda usulsüzlük yaptıkları iddia ediliyor.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow