hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  'Şeytanla mücadele edecek doçent aranıyor' ilanı kaldırıldı

  Şeytanla mücadele edecek doçent aranıyor ilanı kaldırıldı
  expand

  Karaman'daki Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi'nin öğretim üyesi alım listesinde yer alan “Şeytanla mücadele edecek yardımcı doçent” ilanı şaşkınlık yaratırken ilan yayından kaldırıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Karaman’da bulunan Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi’nin 1 Kasım 2017’de öğretim üyesi alım listesinde yer alan “Şeytanla mücadele edecek yardımcı doçent” ilanı, şaşkınlık yarattı. Aynı gün hem ulusal bir gazetede hem de üniversitenin internet sitesinde yer alan ilan, siteden kaldırıldı. Gazete Habertürk'ten İrem Koca'nın haberine göre İslami İlimler Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü için aranan ilanda, üniversiteye alınacak yardımcı doçent için “Kuran ve sünnet rehberliğinde şeytanla mücadele edecek insan eğitimi üzerine çalışmaları olmak” şartı yer aldı.

  Meral Akşener, Ahlat'ta ev alamayınca kiralamış

  Habertürk'ten İrem Koca'nın haberine göre; Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi akademik ve yönetim kadrosundan kimse, bu şartın ne anlama geldiğini ve bu çalışma alanı hakkında bilgileri olmadığını söyledi. İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Başkonak, kendisinin de “şeytanla mücadele edecek insan eğitimi” hakkında bir bilgisi olmadığını belirtti. Akademik ilanlarla ilgilenenen Personel Daire Başkanlığı Müdürü Mustafa Sağlam konu hakkında sadece rektörlüğün beyanda bulunabileceğini söylerken, Rektör Mehmet Akgül’den yanıt alınamadı. Tartışmaları başlatan 1 Kasım tarihli ilan, dün akşam saatlerinde üniversitenin web sitesinden kaldırıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  YÖK'ten talimat

  Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesindeki akademik kadro ilanının ‘akademik teamüllere ve kriterlere uymadığı’ için hemen iptal edilmesi talimatını verdi.

  Şeytanla mücadele edecek doçent aranıyor ilanı kaldırıldı

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow