hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Haberler... SGK sözleşmeli personel alımı başvuru şartları neler, başvurular hangi tarihte?

  Haberler... SGK sözleşmeli personel alımı başvuru şartları neler, başvurular hangi tarihte
  expand

  SGK bünyesinde istihdam edilmek üzere 341 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Kurumda sözleşmeli personel olarak görev almak isteyen adaylar SGK personel alımı başvuru şartları ile ilgili detayları araştırmaya başladı. Peki, SGK personel alımı başvuru tarihleri ne zaman? İşte tüm detaylar…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  SGK personel alımına ilişkin detaylar ilanda yerini aldı. Toplamda 341 personel alımının gerçekleşeceği SGK’da büro personeli, sekreter, dağıtıcı, temizlik, aşçı, aşçı yardımcısı, basit bakım, bulaşıkçı, güvenlik görevlisi, teknisyen ve şoför alanlarında alım yapılacak. Her ilanın kendine özgü şartları olmakla birlikte tüm adaylarda aranan genel şartlar da bulunuyor.

  SGK SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

  Adaylarda aranan genel şartlar şöyle;

  1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4’üncü maddesinin birinci fıkrasının (B) bendi ile aynı Kanunun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin 1*, 2, 3, 4, 5, 6 ve 7’nci alt bentlerindeki ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Dair Esasların Ek-1’inci maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.

  2) Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alanlar (dul ve yetim aylığı hariç) ile 65 yaşını doldurmuş olanlar göreve başlatılmayacaktır.

  3) Arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.

  4) Görevini devamlı yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak,

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  5) Başvurma genel ve özel şartlarına ve yerleştirildiği pozisyonun niteliklerine sahip olmayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

  İLGİLİ GÖREVE ARANAN ÖZEL ŞARTLAR İÇİN TIKLAYINIZ…

  SGK PERSONEL ALIMI BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN?

  341 sözleşmeli personel alımı için başvurular 30 Eylül 7 Ekim tarihleri arasında alınacak.

  SGK PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  1) Adaylar başvurularını, 30 Eylül 2022 - 07 Ekim 2022 tarihlerinde e-Devlet üzerinden SGK Kurum Dışı Sınav Uygulaması üzerinden elektronik ortamda yapacaktır. Şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

  2) Adayların “BAŞVUR” sekmesiyle başvurdukları pozisyonla ilgili istenilen belgeleri belirtilen yerlere istenilen formatta yüklemeleri gerekmektedir.

  3) Başvuru işleminin hatasız, eksiksiz ve bu ilanda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından, istenilen belgelerin başvuru aşamasında sisteme yüklenmesinden, başvuruda bulunan adaylar sorumludur. Bu hususlara riayet etmeyen adaylar herhangi bir hak talebinde bulunamayacaktır.

  4) Başvuruların sona ermesinden sonra adayların başvuru bilgilerinde hangi nedenle olursa olsun kesinlikle değişiklik yapılmayacaktır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  5) Adaylar, en fazla 5 tercih yapabilecek olup şartlarını taşıdığı ve ilan edilen farklı pozisyonlara başvuru yapabilecektir.

  6) KPSSP93(ön lisans) puanı ile tercih yapacak adayların KPSS puanı, eğitim, mezun olduğu bölüm ve kimliğine dair bilgileri e-Devlet üzerinden ilgili kurumların web servisleri aracılığı ile temin edilerek alındığından sadece Fotoğraf ve Koruma Güvenlik Görevlisi pozisyonuna başvuracak adayların özel güvenlik görevlisi kimlik kartlarını arkalı ve önlü olarak başvurusu sırasında .pdf ya da .jpeg formatında “Koruma Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı” sekmesi alanına yüklemeleri gerekmektedir.

  7) KPSSP94(Ortaöğretim) puanı ile tercih yapacak adayların KPSS puanı ve kimliğine dair bilgileri e-Devlet üzerinden ilgili kurumun web servisleri aracılığı ile temin edilmekte olup başvuracak adayların öğrenim durumlarını gösterir belge (diploma veya mezuniyet belgesi), fotoğraf, koruma güvenlik görevlisi pozisyonu için “Koruma Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı” Destek Personeli (Şoför) pozisyonu için ise “Sürücü Belgesi”ni arkalı ve önlü olarak başvurusu sırasında .pdf ya da .jpeg formatında ilgili alanlara yüklemeleri gerekmektedir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  8) Yurt dışındaki veya yurt içindeki öğretim kurumlarından mezun olup bu ilanda aranılan öğrenim durumuna ilişkin denkliği olan adayların denklik gösterir belgelerini başvurusu sırasında .pdf ya da .jpeg formatında “Diğer Belgeleriniz” sekmesi alanına yüklemeleri gerekmektedir.

  9) Kamu kurum ve kuruluşlarında, sözleşmeli personel (4/B) pozisyonlarında görev yapmakta iken, kurumlarınca sözleşmesi feshedilen ya da sözleşmesini tek taraflı fesheden adayların, bir yıllık bekleme süresini doldurduklarını belgeleyebilmeleri için görev yaptıkları eski kurumlarından alınmış onaylı hizmet belgesini başvurusu sırasında .pdf ya da .jpeg formatında “Diğer Belgeleriniz” sekmesi alanına yüklemeleri gerekmektedir.

  10) Adayların başvuru işlemleri tamamlandıktan “TERCİHLERİNİZ BAŞARILI BİR ŞEKİLDE KAYIT EDİLMİŞTİR.” ibaresi görülmeyen hiçbir başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  11) Sözleşmeli olarak istihdam edilecek personelin bu ilanda ve ilgili mevzuatta belirtilen şartları taşımadığının tespiti halinde, başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. Ayrıca başvuru şartlarını taşımadığı daha sonradan tespit edilenlerin sözleşmeleri tazminatsız ve bildirimsiz feshedilecektir

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow