Silahla evini basmışlar

Silahla evini basmışlar

Oyuncu Wilma Elles’in eşi Göğüş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Göğüş’ün evini silahla basarak şantaj ve tehditle daire isteyen iki şüpheli hakkında 25 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Milliyet'ten Elif Altın'ın haberine göre Murat K. ve Suat K. 2014 yılında Göğüş Holding’in İstanbul’daki dev projelerinden silah zoruyla 10 daire istedi. Göğüş, tehditlere cevap vermeyince bu kez oturduğu rezidans silahlı kişiler tarafından basıldı. Silahlı saldırganlar rezidansın güvenliğine Göğüş’ün dairesini sordu. Durumdan şüphelenen görevliler Göğüş’ün dairesini söylemedi. Bunun üzerine güvenlik görevlilerini tehdit eden şüpheliler daha sonra rezidanstan ayrıldı.

Hakim ‘yağma’ dedi

Olayın ardından emniyete başvuran Göğüş, kendisinden silah zoru ile 10 daire isteyen Suat K. ve Murat K.’dan şikayetçi oldu. Gözaltına alınan iki şüpheli hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Soruşturma sonunda iki şüpheli hakkında “hakaret ve tehdit” suçlarından Asliye Ceza Mahkemesi’ne dava açıldı. Göğüş ifadesinde, olayı rezidans güvenliğinin kendisini aramasıyla öğrendiğini belirterek, “Saldırganlar güvenlik görevlilerine önce silah çekmiş daha sonra darp etmiş. Güvenlik görevlileri dairemi söylemiş olsaydı sonuçları daha farklı olabilirdi. Şans eseri o saatlerde ailemle birlikte başka bir yerdeydim. Hayatımız tehlike altına girebilirdi” dedi.

Yargılaması yapılan iki şüphelinin Kerem Göğüş ve ailesine yönelik tehdit ve hakaretlerinin Türk Ceza Kanunu’nun 148’inci maddesi gereğince yağma suçunu oluşturduğuna kanaat getiren mahkeme dosyaya görevsizlik vererek Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi. Şüpheliler hakkında 25 yıl hapis isteniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS