Son Dakika

Sokağa çıkma yasağı cezası ne kadar, kaç para?  Tam kapanma başladı!

A A

30.04.2021 - 11:00

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağının uygulanacağı 18 günlük tam kapanma süreci 29 Nisan akşamı başladı. Muafiyet tanınmadığı halde dışarıda olanlar kısıtlamayı ihlalden cezai işlem ile karşı karşıya kalacaklar. Peki, sokağa çıkma yasağı cezası ne kadar, kaç para?

Sokağa çıkma yasağı cezası ne kadar, kaç para?  Tam kapanma başladı!

Ramazan Bayramı’nı da içerisine alan 18 günlük tam kapanma süreci başladı. 29 Nisan 2021 Perşembe günü başlayan kısıtlama 17 Mayıs 2021 günü saat 05:00’te sona erecek. Bu süre içerisinde muafiyet hakkı bulunmayalar kısıtlamayı ihlal ettikleri takdirde para cezası ile karşı karşıya kalacaklar. Peki, 2021 yılında bu ceza ne kadar?

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI CEZASI NE KADAR, KAÇ PARA?

Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 282. Maddesi gereğince koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağını ihlalden ise 3 bin 150 TL idari para cezası kesiliyor.

Yani sokağa çıkma yasağının bulunduğu sürelerde dışarı çıkanlar ve muafiyet durumu söz konusu olmayanlar 3 bin 150 lira ceza ödeyecekler.

Tam kapanmadan muaf olan kişilerse İçişleri Bakanlığı’nın genelgesinde paylaşılmıştı. Kendisine muafiyet hakkı tanınan kişiler ilgili belgeyi gösterdikleri takdirde kısıtlamadan muaf olacaklar.