Sömestr (yarıyıl) tatili ne zaman başlıyor? 2018-2019 MEB eğitim öğretim takvimi

Sömestr (yarıyıl) tatili ne zaman başlıyor? 2018-2019 MEB eğitim öğretim takvimi

MEB'in 2018-2019 eğitim takvimi içerisinde sömestr (yarıyıl) tatili ne zaman başlayacak? MEB 15 tatil kaç gün olacak sorusunu soran öğrenciler ve veliler için açıklamalarda bulundu. Öte yandan eğitim uzmanları, tatile girecek olan öğrenciler için tavsiyelerde bulundu. Uzmanların açıklamaları haber içeriğinde...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan 2018-2019 eğitim takvimi içerisinde okullarn ne zaman açıklanacağı, ara tatilin ne zaman olacağı, okulların ne zaman kapanacağı sorularına cevap veriliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama:


15 tatil ne zaman?


15 tatil kaç gün olacak, ne zaman başlayacak sorusuna cevap verildi. Okullar 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak ve 18 Ocak 2019 Cuma günü sona erecek. 15 tatil, yarı yıl tatili, 21 Ocak 2019-1 Şubat 2019 tarihlerinde yapılacak. İkinci kanaat dönemi ise 4 Şubat 2019 Pazartesi başlayacak ve 14 Haziran 2019 Cuma günü sona erecek. 2019-2020 eğitim öğretim yılı ise 16 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak.


Öğrenciler ara tatilde ne yapmalı?


Plan yapın... Öncelikle kendinize bir tatil planı hazırlayın. Tatilde neler yapacaksınız bir düşünün. Neyi ne zaman ne kadar yapacaksınız? Planlayın ve tatilinizi sonuna kadar değerlendirin.


Dersi bırakmayın... İlk dönem okulda gördüğünüz konulardan eksiklerinizi belirleyip o konulara yoğunlaşın. Yoğunlaşın derken yoğun bir ders çalışmadan bahsetmiyorum korkmayın. Sizi fazla sıkmayacak kadar az, fakat size faydası dokunacak kadar da çok. Bunu siz belirleyebilirsiniz.


Kitap okuyun... Kitap okumak anlama kabiliyetinizi, hayal gücünüzü, kültürel bilginizi, fikir yürütme becerilerinizi geliştirir. Aynı zamanda kitap okumak okuldaki başarınıza da olumlu etki edecektir. Bunlardan yoksun kalmak kim ister ki?


Ailenizle vakin geçirin... Tatilin sizin eve kavuşmasının yanında ailenizle çok güzel vakit geçirmenize ortam hazırladığını unutmayın. Ailenizle sinemaya, tiyatroya, müzeye veya başka bir faaliyete gidebilirsiniz. Annenize yardımcı olabilir, babanızla birlikte oyun oynayabilirsiniz. Artık bunlar sizin hayal gücünüze kalmış.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS