Son dakika: 12 Bin Sağlık Personeli Alımı! 12 Bin sağlık personeli alımı branş dağılımı belli oldu mu Kasım 2020?

Son dakika: 12 Bin Sağlık Personeli Alımı! 12 Bin sağlık personeli alımı branş dağılımı belli oldu mu Kasım 2020?

Son dakika: 12 Bin Sağlık Personeli Alımı! 12 Bin sağlık personeli alımı branş dağılımı belli oldu mu Kasım 2020?

Sağlık Bakanlığı'nın Kasım ayında 12 bin sağlık personeli alacağı müjdesi araştırılıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konuyla ilgili “Önümüzdeki hafta muhtemelen Kasım ayının ilk haftası için 12 bin sağlık çalışanımızı alım ilanına çıkacağımızı müjdelemek istiyorum.” açıklamasını yaptı. Peki ama 12 bin sağlık personeli alımı branş dağılımı hakkında detaylar neler? İşte sağlık bakanlığı personel alımıyla ilgili detaylar!

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İstanbul’da gerçekleştirilen Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Koca yaptığı açıklamalar arasında bir de müjdeyi duyurdu. 

12 bin sağlık personeli alımı branş dağılımı belli oldu mu?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Önümüzdeki hafta muhtemelen Kasım ayının ilk haftası için 12 bin sağlık çalışanımızı alım ilanına çıkacağımızı müjdelemek istiyorum.” dedi. Henüz branş dağılımı açıklanmadı.

Nisan ayında 32 bin personel alındı; şartlar şu şekildeydi;

Sağlık Bakanlığı bünyesine yapılacak olan 14 bin sürekli işçi ve 18 bin sağlık personeli olmak üzere 32 bin personel alımı için için süreç başladı.18 bin sağlık personeli alımı için kılavuz bilgileri ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden yayımlandı. Hemşire, Sağlık Teknikeri, Röntgen teknikeri, ilk ve acil yardım teknikeri gibi pek çok branşta yapılacak olan Sağlık Bakanlığı personel alımı için kadro dağılımı birçok branşı kapsayacak. En çok alım yapılacak branş dalı ise 11 bin kadro ile hemşire olacak.

Sağlık Bakanlığı personel alımı ÖSYM’nin yayımladığı kılavuz bilgileri ile erişime açıldı. Türkiye’nin pek çok kentinde ihtiyaç bulunan kadrolar için yapılacak olan Sağlık Bakanlığı personel alımı, ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sayfası (AİS) üzerinden 26 Mart-1 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek. AİS şifresi ya da E-Devlet giriş bilgileri olan adaylar Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Sağlık Bakanlığı personel alımı için müracaat işlemleri ÖSYM AİS ekranından tamamlanacak. Aşağıdaki branşları karşılayan adaylar, müracaatlarını 26 Mart-1 Nisan tarihleri arasında tamamlayacak;

Biyolog 5 (Lisans), Çocuk Gelişimcisi 20 (Lisans), Dil ve Konuşma Terapisti 10 (Lisans), Diyetisyen 160 (Lisans), Ebe 1600 (Lisans), Fizyoterapist 200 (Lisans), Hemşire 9373 (Lisans), Hemşire 1627 (Ortaöğretim), İş ve Uğraşı Terapisti (Ergoterapist) 20 (Lisans), Odyolog 20 (Lisans), Perfüzyonist 43 (Lisans), Psikolog 125 (Lisans), Sağlık Fizikçisi 10 (Lisans), Sosyal Çalışmacı 100 (Lisans), Sağlık Teknikeri Adli Tıp 24 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Ağız Diş Sağlığı 75 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Ameliyat 36 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Anestezi 630 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Çevre Sağlığı 54 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Diş Protez 19 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Diyaliz 70 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Eczane 50 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Elektronörofizyoloji 11 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Evde Bakım 11 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Fizik Tedavi 108 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri İlk ve Acil Yardım 251 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri İş ve Uğraşı Terapisi 22 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Laboratuvar 392 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Odyometri 54 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Ortopedi 111 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Patolojik Anatomi 7 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Radyoterapi 24 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Röntgen 564 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Tıbbi Sekreter 774 (Ön Lisans), Sağlık Teknisyeni İlk ve Acil Yardım 1400 (Ortaöğretim), Toplam 11686 (Lisans), 3287 (Ön Lisans), 3027 (Ortaöğretim), Genel Toplam (18000).