2019 YDS soru ve cevapları ÖSYM AİS sayfasında erişime açıldı

2019 YDS soru ve cevapları ÖSYM AİS sayfasında erişime açıldı

ÖSYM AİS sayfası üzerinden adayların erişimine açılan YDS1 soru ve cevapları bir süre daha görülebilecek. Soru ve cevapların yüzde 10’luk kısmını herkesin erişimine açan kurumun tüm sorular ve cevaplar içinse AİS sayfasında yönlendirdi. İşte 24 Mart 2019 günü gerçekleştirilen YDS1’in soruları ve cevapları…

ÖSYM’den yapılan son dakika açıklamasında Yabancı Dil Sınavı soru ve cevaplarının erişime açıldığı belirtildi. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen sınavda Almanca, Arapça, Bulgarca, Farsça, Fransızca ve İngilizce gibi birçok dilden sınav gerçekleştirilmişti.


Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin resmi internet adresi üzerinden yapılan açıklama ise şöyle; 24 Mart 2019 tarihinde uygulanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının (2019-YDS/1) Temel Soru Kitapçıklarına, sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 26 Mart 2019 tarihinde saat 14.45'ten itibaren erişilebilir. Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile soruların tamamına ulaşabilir. Sorular, Temel Soru Kitapçığı dizilimindedir.


2019-YDS/1 Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarları (% 10) aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.


YDS SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ…


Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.


YÜZDE 10'LUK KISIM İÇİN TIKLAYINIZ...


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS