Son dakika: 23 Nisan 2021 sokağa çıkma yasağı var mı? Bu cuma günü yasak saatleri kaç? 23 Nisan tatili kaç gün?

Son dakika: 23 Nisan 2021 sokağa çıkma yasağı var mı? Bu cuma günü yasak saatleri kaç? 23 Nisan tatili kaç gün?

Son dakika: 23 Nisan 2021 sokağa çıkma yasağı var mı? Bu cuma günü yasak saatleri kaç? 23 Nisan tatili kaç gün?

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine "23 Nisan Sokağa Çıkma Kısıtlaması" konulu genelge gönderdi. Birçok vatandaş Cuma günü sokağa çıkma yasağının olup olmadığını araştırıyor. Birçok insan '23 Nisan sokağa çıkma yasağı var mı yok mu, tatil kaç gün?'' sorusunun yanıtını araştırıyor. İşte Genelgeye göre 23 Nisan 2021 Cuma sokağa çıkma yasağı hakkında bilgiler...


23 Nisan 2021 sokağa çıkma yasağı ile ilgili son dakika gelişmeleri merak ediliyor. İçişleri Bakanlığı yayınladığı genelgeyle 23 Nisan 2021 Cuma günü kısıtlama yasak olacak mı sorusu yanıt buldu. 23 Nisan Cuma günü resmi tatil olmasından dolayı o gün sokağa çıkma yasağı var mı sorusu merakla araştırılıyor. Hafta sonu yasakları öncesi 23 Nisan 2021 Cuma günü resmi tatil ilan olarak biliniyordu. 23 Nisan'ın cuma gününe denk gelmesiyle kısıtlamanın 3 gün olup olmayacağı sorgulanıyor. 23 Nisan 2021 bu hafta Cuma günü yasak  var mı, tatil üç gün mü soruları gündemde! İşte Son dakika gelişmelerine göre 23 Nisan 2021 sokağa çıkma yasağı hakkında bilgiler...

23 Nisan 2021 sokağa çıkma yasağı var mı?

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine "23 Nisan Sokağa Çıkma Kısıtlaması" konulu genelge gönderdi.

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine "23 Nisan Sokağa Çıkma Kısıtlaması" konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre 23 Nisan'ın resmi tatil olması dolayısıyla bu hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması 22 Nisan Perşembe saat 19.00'da başlayacak.


Cuma, cumartesi, pazar günlerinin tamamını kapsayacak sokağa çıkma kısıtlaması, 26 Nisan Pazartesi günü saat 05.00’de sona erecek.

Daha önce genelge ile belirtilen “Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi” aynen geçerli olacak.

Hafta sonu 10.00- 17.00 saatleri arasında açık olan bakkal, market, kasap, manav ve kuruyemişçi ile şehirlerarası seyahat kısıtlamasına dair usul ve esaslar 23 Nisan Cuma günü de bire bir uygulanacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Anıtkabir ve Birinci Meclis’te gerçekleştirilecek tören ve kutlamalar dışında tüm il ve ilçelerde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı aşağıdaki esaslara göre kutlanacak.

Milli Eğitim Bakanlığının 06.04.2021 tarih ve 23672112 sayılı yazısı doğrultusunda çelenk sunma törenleri fiziki mesafe koşullarına uygun şekilde asgari düzeyde katılımla gerçekleştirilecek.

Çelenk sunma törenleri dışında kişilerin bir araya gelmesine neden olabilecek kutlama programları yapılmayacak. Bunun yerine Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının coşkusunu yansıtabilecek başta kolluk araçlarından oluşmak üzere araç konvoyları, ses, ışık ve havai ışık gösterileri, mobil araçlarla gösteriler ile çevrimiçi etkinliklere ağırlık verilecek.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama törenlerinde görevli olan kişiler de tören ve kutlama programları süresi ile sınırlı olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacak.

Bu esaslar doğrultusunda Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 nci ve 72 nci maddeleri uyarınca İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulları kararları ivedilikle alınacak.

İçişleri Bakanlığından son dakika açıklaması!

Vatandaşlar, araç kullanmamak kaydıyla ikametlerine en yakın camiye giderek cuma namazını kılabilecek."Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan 23 Nisan 2021 cuma günü vatandaşlarımız cuma namazı için camilere gidebilecekler mi?" sorusunun yanıtında ise bakanlığın daha önceki açıklamalarında, tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasının cuma günlerine denk gelmesi halinde vatandaşların araç kullanmaksızın kendilerine en yakın camiye cuma namazı için gidip gelebileceklerinin belirtildiği anımsatıldı.

Yanıtta, 22 Nisan perşembe 19.00'da başlayıp, 26 Nisan pazartesi 05.00'te tamamlanacak sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında kalan 23 Nisan 2021'de vatandaşların araç kullanmamak kaydıyla ikametlerine en yakın camiye cuma namazı için gidebilecekleri bildirildi.