Son dakika... Adalet Bakanlığı sınav sonuçları açıklandı! Sonuçlar ÖSYM sonuç sayfasında!

Son dakika... Adalet Bakanlığı sınav sonuçları açıklandı! Sonuçlar ÖSYM sonuç sayfasında!

2020 Adalet Bakanlığı Sınavları (Adli Yargı/İdari Yargı/Adli Yargı-Avukat) Cevap Kâğıtları ve Aday Cevapları erişime açıldı. ÖSYM Adalet Bakanlığı sınav sonuçlarını sonuç sayfası üzerinden duyurdu. İşte Adalet Bakanlığı sınav sonucu sorgulama adresi...

21-22 Kasım 2020 tarihlerinde uygulanan 2020-Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı sonuçları için ÖSYM’den beklenen resmi açıklama geldi. Kurum sınav takvimi içerisinde sonuçların hangi tarihte erişime açılacağını duyurmuştu. İşte sonuçlarla ilgili detaylar…

2020 ADALET BAKANLIĞI SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

21- 22 Kasım’da gerçekleştirilen sınavın sonuçları ÖSYM sınav takvimi içerisinde yer alan bilgilere göre bugün erişime açıldı.

ÖSYM SONUÇ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

Adaylar sonuçları ÖSYM’nin sonuç sorgulama sayfası olan “sonuc.osym” adresinden öğrenebilecekler. TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapan kişiler sonuçlara bu sayfa üzerinden ulaşabilecekler.

Sonuçların açıklanmasının ardından itiraz süreci de başlayacak. Sınav sonuçlarında hata olduğunu düşünen kişiler ÖSYM’nin açıklayacağı şekilde ve belirttiği tarihler içerisinde itirazlarını gerçekleştirebilecekler.

CEVAP KAĞITLARI DA YAYINLANDI

ÖSYM'den yapılan açıklama şöyle: 21-22 Kasım 2020 tarihlerinde uygulanan 2020-Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı (2020-Adli Yargı), 2020 Adalet Bakanlığı Avukatlar için Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı (2020-Adli Yargı-Avukat), 2020 İdari Yargı Hakim Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı (2020-İdari Yargı) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 21 Aralık 2020 tarihinde saat 16.45’ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

ÖSYM AİS SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS