Adana Belediyesi’nde silahlı saldırı... Valilik: Belediye Özel Kalem Müdürü Vekili ağır yaralandı

Adana Belediyesi’nde silahlı saldırı... Valilik: Belediye Özel Kalem Müdürü Vekili ağır yaralandı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın Özel Kalem Müdürü Vekili Samet Güdük, makamında silahlı saldırıya uğradı. Adana Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, saldırı sonucu ağır yaralanan Güdük, kaldırıldığı hastanede ameliyata alındı.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Olay, saat 12.30 sıralarında Adana Büyükşehir Belediyesi'nde meydana geldi. İddiaya göre bir başka belediye çalışanı olan saldırgan, tabancayla girdiği belediye binasında özel kalem müdürü vekili Samet Güdük'e ateş açtı.

Güdük, vücuduna isabet eden kurşunlarla ağır yaralandı. İhbar üzerine belediyeye polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Vücuduna 3 kurşun isabet ettiği belirtilen Güdük, belediye yakınındaki özel bir hastaneye kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

CNN TÜRK Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk, silahlı saldırıya ilişkin şu bilgileri aktardı:

"Yaklaşık bir buçuk saat önce saldırı gerçekleşti. Ruhsatsız tabancayla içeriye giriyor, bir alacak verecek meselesi olduğu söyleniyor. Kendisi de belediye çalışanı. 3 el ateş açıyor."

 VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Büyükşehir Belediye Başkanı Özel Kalem Müdür Vekili’ne yapılan silahlı saldırı hakkında Adana Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

“Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Özel Kalem Müdür Vekili Samet Güdük, Adana Büyükşehir Belediyesi içerisinde uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır bir şekilde yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede ameliyata alınmıştır.

Olayın alacak verecek meselesi yüzünden Adana-1980 doğumlu, Belediye Halk Ekmek çalışanı M. G. isimli şahıs tarafından gerçekleştirildiği tespit edilmiş, şüpheli şahıs suç aleti ile birlikte olay akabinde yakalanmıştır.

Söz konusu olayla ilgili çok yönlü olarak tahkikata başlanmıştır."

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow