Son Dakika

2 Mayıs 2021 ALES iptal mi? ÖSYM ALES ertelendi mi? SON DAKİKA

A A

27.04.2021 - 15:46 Son Güncelleme:

Ales sınavları iptal mi sorusu kabine toplantısı sonrasında araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Birçok insan ÖSYM’nin yapacağı sınavların tam kapanma döneme gelmesinden dolayı ertelenip ertelenmeyeceğini araştırıyor. ALES sınavı bu yıl 2 Mayıs tarihinde yapılacaktı. Fakat ALES sınavının tam kapanma tarihine denk gelmesi kafaları karıştırdı. ALES ile ilgili son dakika açıklaması ÖSYM'den geldi.

2 Mayıs 2021 ALES iptal mi? ÖSYM ALES ertelendi mi? SON DAKİKA

ALES sınavı ile ilgili beklenen açıklama Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nden geldi. Sınavın aynı gün ve saatinde yapılacağının belirtildiği açıklamada sınava katılacak olan adayların kısıtlamadan muaf oldukları da hatırlatıldı. 

ALES SINAVI İPTAL Mİ?
 
ÖSYM'den yapılan açıklamada ALES sınavının belirtilen tarihte yani 2 Mayıs'ta yapılacağı bilgisi paylaşıldı. Yani ALES için bir erteleme durumu söz konusu değil.

 

ÖSYM'nin yaptığı açıklamanın tamamı şöyle: 

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2021-ALES/1), 2021 yılı ÖSYM Sınav Takviminde ilan edilen 02 Mayıs 2021 Pazar günü gerçekleştirilecektir.

İçişleri Bakanlığının yayımlamış olduğu Tam Kapanma Tedbirleri Genelgesi kapsamında; 02 Mayıs 2021 Pazar günü gerçekleştirilecek 2021-ALES/1’e katılacak adaylar (bu kişilerin yanlarında bulunan eş, kardeş, anne veya babadan bir refakatçi) Sınava Giriş Belgelerini, sınav görevlileri ise sınava ait Görevlendirme Belgelerini yanlarında bulundurmak kaydıyla sınav günü sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacaklardır. Adaylara ve kamuoyuna önemle duyurulur.

ALES/1 2021 2 Mayıs 2021 tarihinde yapılacak. Sınav saat 10.15'te başlayacak. Adayların saat 10.00'da sınav binalarında olmaları gerekiyor.

Sınavın sonuçlarının ÖSYM takvimine göre 27 Mayıs tarihinde erişime açılacak.