hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika! Ankara'da fabrikada patlama: 5 işçi şehit oldu

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  KAYNAKİHA

  Son dakika haberine göre Makine ve Kimya Endüstrisi'nin Ankara'daki Roket ve Patlayıcı fabrikasında patlama meydana geldi. ValiŞahin patlamanın kimyasal tepkime nedeniyle kaynaklandığını belirtirken MSB, 5 işçinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

  Ankara’daki fabrikanın üretimhanesinde meydana gelen patlamada hayatını kaybeden vatandaşların olduğu öğrenildi. Yangın, itfaiye ekiplerince büyük ölçüde kontrol altına alındı.

  Alınan bilgiye göre, Ankara'nın Elmadağ ilçesinde bulunan MKE roket ve patlayıcı madde fabrikasında patlama sesinin ardından dumanlar yükseldi.

  Fabrikaya itfaiye ve ambulans sevk edildi.

  MSB, 5 İŞÇİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİNİ DUYURDU

  Milli Savunma Bakanlığı, Ankara’nın Elmadağ ilçesindeki MKE Roket ve Patlayıcı Fabrikasında sabah saatlerinde yaşanan patlamada 5 işçinin hayatını kaybettiğini duyurdu. MSB tarafından yapılan açıklamada, “Ankara’nın Elmadağ ilçesindeki MKE Roket ve Patlayıcı Fabrikasında bir patlama meydana gelmiştir. Patlama neticesinde 5 işçimiz şehit olmuştur. Olay ile ilgili adli ve idari soruşturma başlatılmıştır” ifadelerine yer verildi.

  CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN TAZİYE

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’nın Elmadağ ilçesinde faaliyet gösteren MKE Roket ve Patlayıcı Fabrikası'ndaki patlama ile ilgili Milli Savunma Bakanı Sayın Yaşar Güler'i telefonla arayarak bilgi almıştır. Görüşmede Cumhurbaşkanımız, patlamada şehit olan 5 işçi kardeşimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dilemiştir. Meydana gelen olaya ilişkin ilgili kurumlarımızca tahkikat başlatılması talimatını da veren Cumhurbaşkanımız, ordumuza ve milletimize taziye dileklerini iletmiştir" denildi. 

  PATLAMA NASIL GERÇEKLEŞTİ?

  Ankara Valisi Şahin: Göçük altında kalan 5 işçiye ulaşıldı. Patlama kimyasal tepkimeden kaynaklandı

  Son dakika Ankarada fabrikada patlama: 5 işçi şehit oldu

  CNN TÜRK muhabiri Ahmet Türkeş canlı yayında şu bilgileri aktardı:

  Sabah 08.40'da dinamit atölyesinde üretim hazırlık aşamasındayken bir patlama yaşanıyor. Ve bu atölyede büyük bir yıkım olduğu ifade ediliyor. Açıklamayı Petrol İş Ankara Şube Başkanı Haluk Koşar yaptı. İçeride 5 kişinin bulunduğunu söyledi.Enkaz altında olanların aramasının devam ettiğinin bilgisini paylaştı. Mevcutta bir yangın durumunun olmadığını aktardı. Buraya gelen itfaiye ekipleri yangını kontrol etti. Şu anda MKE'nin tüm yönetim kadrosu fabrikada, duruma müdahale ediliyor. Kriz masası oluşturulmuş durumda. MSB de buradaki süreci takip ediyor.

  Burası oldukça büyük bir alan. Fabrika hem MSB hem de İçişleri Bakanlığı'nın mühimmat ihtiyacını üretiyor. Hem de ürünlerin testleri burada yapılıyor.

  Yaşanan patlama tüm yakın çevreden duyuldu. Alevler de oldukça uzaklardan görüldü. Şu anda alevlerin kontrol altına alındığı yangının söndürüldüğü belirtiliyor. Enkaz kaldırma ve arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Resmi açıklamayı bekliyoruz.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow