Son dakika... Avrasya Tüneli açıldı

Son dakika... Avrasya Tüneli açıldı

Son dakika... Avrasya Tüneli açıldı

Avrasya Tüneli şüpheli araç ihbarı nedeniyle trafiğe kapatılmıştı. Yapılan incelemelerin ardından ihbarın asılsız olduğu anlaşıldı. Avrasya Tüneli yeniden trafiğe açıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Kontrol Merkezi'nden yapılan açıklamada Avrasya Tüneli'nin çift yönlü olarak trafiğe kapatıldığını, sürücülerin alternatif güzergahları kullanmaları gerektiğini bildirildi.

İstanbul Valiliği'nden açıklama 

İstanbul Valiliği'nce Twitter'dan yapılan açıklamada, "Şüpheli paket ihbarı nedeniyle kontrol amaçlı olarak ve tedbiren Avrasya Tüneli'nde trafik akışı her iki yönden geçici bir şekilde durdurulmuştur." ifadesi kullanıldı.

İhbar asılsız çıktı

Benzini biten motosiklet şüpheli bulundu. Motosiklet incelenirken Avrasya Tüneli çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı. İncelenirken motosiklet sahibinin gelmesi ve incelemede şüpheli bir durum bulunamayınca Avrasya Tüneli trafiğe açıldı. İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamaya şöyle: "Avrasya tünelinde teknik ekiplerce yapılan incelemeler sonucunda ihbar asılsız olduğu anlaşılmış ve trafik akışı yeniden başlatılmıştır."