Son dakika: Azize enkaz altından kurtarıldı

Video: Son dakika: Azize enkaz altından kurtarıldı

Elazığ'daki depremde sağlık personelinin telefonla görüştüğü "Azize" isimli kadın, enkaz altından 17 saat sonra kurtarıldı.

İşte kurtarma ekiplerinin enkaz altındaki kadınla arasındaki konuşma:


 "Azize konuşabilen herkese seslen. Çocuklarına seslen. Hepsinin konuştur. Hiç kimse uyumasın. Burnunuzdan nefes alın ağzınızdan verin. Sakin sakin. Hepsin konuştur. Azize herkesle konuş hiç kimse susmasın. Çocuklarına da söyle kimse uyumasın. Korkacak hiçbir şey yok hepimiz buradayız. Azize sen bir annesin, aşağıdaki herkesin annesi sensin. Bizim tek iletişim kurduğumuz kişi sensin. Sen daha güçlü olacaksın. Ağlamıyorsun sakin oluyorsun. Hepsine destek oluyorsun."


Telefon teması kuran UMKE görevlisi Emine Kuştepe şu açıklamalarda bulundu:


Azize oradaki insanların ayakta durabilmesi için özellikle konuşması gerektiğini ve tek iletişim kurabildiğimiz kişinin Azize Hanım olduğunu belirttim.Bu sebeple telefonunu bizden başka kimseye açma bizimle iletişime geç dedim. Tahmin edersiniz ki deprem bölgesinde Azize Hanım'dan başka insanlarda var.Amacımız ulaşabildiğimiz insanlara en az hasarla ulaşabilmek. Sayın bakanımıza buradan yürekten sevgilerimi ve saygılarımı sunmak istiyorum. Hastayı taşırken orada elinizi üstünde tutun derken orada Sağlık Bakanımızı gördüm yanında İç İşleri Bakanımızda vardı. Telefonla yanımızda olmak farklı ama bedenen yanımızda olduğunu görmek bizi daha da umutlandırdı. Vatandaşlarımız da deprem konusunda bilgilenmeli. İnşallah en az hasarla bireyleri kurtarmak için çalışmaya devam edeceğiz.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS