hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  SON DAKİKA: Baba Özer Aci CNN TÜRK'e konuştu: ''Tok ailesi gittikçe çamura batıyor''

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  KAYNAKCNN TÜRK

  Türkiye’nin konuştuğu kazada Eylem Tok ve 17 yaşındaki oğlu hala firari. Aci ailesinin kederli bekleyişi ise 68 gündür devam ediyor. O kazada hayatını kaybeden Oğuz Murat Aci’nin babası Özer Aci, 68 günde yaşananları CNN TÜRK Muhabiri Merve Tokaz’a anlattı. Baba Özer Aci Eylem Tok’a bir kez daha seslendi. Peki baba Özer Aci’nın çağrısı neydi? Detaylar haberimizde...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  BABA ÖZER ACİ ŞU İFADELERİ KULLANDI;

  'Biz gecelerle gündüzlerimizi karıştırdığımız için, böyle sadece takvim günü gibi geliyor ama ben geçmişin, bu 68 günün belki 38 gününü hiç hatırlamıyorum. Böyle bir olayda şok mu yaşadık, yüreğimizdeki bu yara kapanmadı, su serpilmedi üstüne. Böyle devam ediyor. Ben adalet istiyorum. Hak, hukuk istiyorum. Türkiye devleti bir hukuk devleti. Hiçbir şey gizli kalmayacak. Buna da inanıyorum. Eylem Tok eninde sonunda adalete gelip teslim olacak. Ama bugün, ama yarın. Ben mezarda yatan oğluma, küçücük bir yaşında torunuma içtenlikle şunu diyebilmem lazım 'Bak yavrum bak, suçlular geldi adalete teslim odu' diyebilmem lazım. Ben her gün mezara boş gidiyorum, boş geliyorum. Bir şey söyleyemiyorum oğluma. Bir şey diyemiyorum, mücadele ediyorum.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mücadeleden vazgeçmeyeceğim , Eylem hanım bir an önce dönün, adalete teslim olun. Sizi yönlendiren yanlış yönlendiriyor. Çamura battınız, çırpındıkça batıyorsunuz. Ben merhametli, vicdanlıyım. Onlarda merhametli olsun, empati kursunlar. Onun çocuğu 160-170 de orman yolunda giderken, sürat yaparken, acaba hiç mi vicdanları sızlamadı? Defalarca ceza yemiş ormanlık alanda, o bölgede. Dur dememişler yine araba vermişler. Belki başkaları da öldü, belki başkalarından dolayı bu tecrübeyi edinip yurt dışına hızlı bir şekilde kaçtılar. Gelsinler adalete teslim olsunlar ya, yazıklar olsun, cezaları varsa çekecekler.

  BABA BÜLENT CİHANTİMUR SİZİNLE EN SON NE ZAMAN İLETİŞİME GEÇTİ?

  En son avukatları vasıtasıyla oğlumun 7. günü kuran okunurken sabah erkenden avukatımı aramışlar. Gelelim taziyeye diye. Avukatım da kuranımız var, sizinle ilgilenemeyiz demiş. bende onu şöyle düzelttim. Dedim; kusura bakmasınlar, bugün uygun değil ama eski hanımıyla oğlu adalete teslim olur, buyursun gelsinler dedim. Sözümü yine tekrar ediyorum. Adalete teslim ettikleri gün gelebilirler.

  DOSYANIN TEK TUTUKLU SANIĞI TAHLİYE EDİLDİ

  Tutuklanması yanlıştı. Salıverilmesi de yanlış. Bir insan suyçlu ise, tutuklanmışsa neden salıverildi? Tutuklanması asıl gereken baba, aile çete reisi, organize eden, yurt dışına kaçışı sağlayan, haberi olan ama sözde onun hiçbir şeyden haberi yok. O kliniğe gidiyor, eşiyle çocugu havalimanına gidiyor, haberi yok. Çocuk mu kandırıyor Allah aşkına biraz insan yalan söyler ama destekli söyler. Ayıp yani yakıştıramıyorum. Bu işin baş sorumlusu baba halen dışarda.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  68 gündür adalet adalet dilimde tüy bitti. Tek başıma mücadele ediyor gibiyim. Tek başıma mücadele ediyorum derken davada yalnız değilim, binlerce oğuz oluştu. Binlerce oğuzun kardeşi oluştu. Acımızı acısı gibi paylaşan insanlar var.

  Eylem hanım bir an önce adalete teslim olsun. Bu acılı yüreğe bir nebze su serpsin. Sadece onunki evlat da bizimkiler değil mi ya? Bir an empati kursun yanındaki o evladının olmadığını düşünsün. Biz o durumdayız. annelik duygusuyla yurt dışına götürüyor. Üst akıl neyse, kime sormuşsa çamura batırdı bunları.

  İlk zamanlarda ben şunu söyledim; yani birileri el altından bize destek olmasa, yayın yasağı gelecekti bu olaylara ama ne zamanki yurt dışına çıkış yasağı geldi, görüntüleri, mobese kayıtları çıktı ortaya bu sefer sel oldu aktı. Bu sefer herkes sele kapılmak zorunda kaldı. Bugün 68 gün Türkiye'de böyle 68 gün gündemde olan bir olay var mı? Ama ben haklıyım, haklı olduğum için bu devam ediyor ve yalnız değilim.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow