hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  SON DAKİKA: Bakan Tekin'den 'özel okul zammı' açıklaması: Kendilerini uyarıyoruz!

  SON DAKİKA: Bakan Tekinden özel okul zammı açıklaması: Kendilerini uyarıyoruz
  expand

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Özel okullar başlangıç sınıfında okul ücretini kendileri belirleme hakkına sahip. Bu konuda özel okul temsilcileriyle görüştük. Kendilerini uyarıyoruz. Ara sınıflar için fiyat belirleme yetkisi Milli Eğitim Bakanlığı'ndadır" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bakan Tekin'in açıklamaları şu şekilde;

  Daha önce özel okul ücretleriyle ilgili bir düzenleme alınmış. Şu andaki mevcut yönetmeliğimize göre özel okullarda ara sınıflar için özel okulların fiyatları belirleme yetkisi Milli Eğitim Bakanlığı'ndadır. Bununla ilgili de bir düzenleme yapılmış durumda.

  Özel okul temsilcileriyle bu konuları defaatle görüştük, bize taahhütte bulundular ancak her kademenin ilk sınıfında yani okula yeni başlayanlarla ilgili, bizim yönetmeliğimizde bağlayıcı bir hüküm yok. Aslında rahatsızlık duyulan oradaki ücretler. Onları da temsilcilerle oturup konuştuk, dün yine görüştük. Bu konuda fikir alışverişine devam edeceğiz, kendilerini uyarıyoruz. 

  Gündeme gelmesinin sebebi de ocak ayında özel okullarda erken kayıt dönemlerinin başlaması, bunun da sağlıklı bir zemine ulaşacağına inanıyorum.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow