Son dakika: Bilim Kurulu toplantısı bitti mi? 31 Mart 2021 Bilim Kurulu Toplantısında hangi kararlar alındı?

Son dakika: Bilim Kurulu toplantısı bitti mi? 31 Mart 2021 Bilim Kurulu Toplantısında hangi kararlar alındı?

Son dakika: Bilim Kurulu toplantısı bitti mi? 31 Mart 2021 Bilim Kurulu Toplantısında hangi kararlar alındı?

Bilim Kurulu toplantısı bugün gerçekleşiyor. Son dakika haberlerine göre; Bilim Kurulu saat 17:00 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında video konferans yöntemiyle toplandı. Birçok insan Bilim Kurulu Toplantısı bitti mi, Bilim Kurulu sonucunu araştırıyor. İşte 31 Mart 2021 Bilim Kurulu Toplantısında alınan kararlar hakkında bilgiler...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Son dakika bilgilerine göre; Sağlık Bakanı Koca başkanlığında Bilim Kurulu toplantısı gerçekleşiyor. Bilim Kurulu toplantısında yerli aşı, mutasyon, artan vakalar ele alınıyor. Peki ama Bilim Kurulu Toplantısı bitti mi, hangi kararlar alındı?

Bilim Kurulu Toplantısı bitti mi?

Son dakika haberine göre; Bilim Kurulu, saat 17.00'de Bakan Koca başkanlığında video konferans yöntemiyle toplandı. Toplantıda, görülme oranı yüzde 75'e çıkan mutasyonlu virüsün son durumu görüşülüyor. Ülke genelinde artan vaka sayıları ve alınabilecek ek tedbirler gündeme geliyor. Ayrıca aşı tedariki ve aşılamalarda atılacak yeni adımlar da ele alınıyor. Toplantı sonrası yazılı açıklama yapılması bekleniyor. 

Sağlık Bakanı Koca: Yeni tedarik kaynaklarımız var

Sağlık Bakanı Koca, aşı tedariki ile ilgili, "Farklı üreticilerle görüşmelerimiz sonucunda yakında daha büyük bir alım potansiyeline sahip olacağız." dedi.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, video konferans yöntemiyle toplanan Koronavirüs Bilim Kurulu sonrası açıklama yaptı.

"Aşılamayı hızlandırmak için Sinovac, Biontech gibi aşıların yanı sıra artık yeni tedarik kaynaklarımız var." ifadesini kullanan Bakan Koca, aşı tedariki ile ilgili, "Farklı üreticilerle görüşmelerimiz sonucunda yakında daha büyük bir alım potansiyeline sahip olacağız." şeklinde konuştu.

"İngiltere varyantı ülkemizdeki vakaların yüzde 75'ini oluşturuyor"
Bakan Koca, "Tablonun bütünü İngiltere varyantının ülkemizdeki vakaların yüzde 75'ini oluşturduğunu ve klasik koronavirüsün yerini aldığını göstermektedir." dedi.

İntranazal aşı
Türkiye'nin yakın bir zamanda aşı ihtiyacını kendi üretimiyle karşılayacağını belirten Koca, "İntranazal aşının gönüllüler üzerindeki sonuçları beklediğimiz gibi olursa bu aşı, dünyada örneği olmayan bir Kovid aşısı olacaktır." dedi.