Bolu'da gece yarısı korkutan deprem

Kandilli Rasathanesi'nden alınan bilgiye göre Bolu'da saat 00:16'da orta şiddetli bir deprem meydana geldi. Bolu'da vatandaşlar sokağa dökülürken, deprem Düzce ve Sakarya'da da hissedildi. Bolu Valisi Aydın Baruş, depremle ilgili olumsuz bir ihbar gelmediğini söyleyerek, "7 artçı deprem meydana geldi" diye konuştu.Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre Bolu'da bir deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi'nin verdiği bilgilere göre Bolu Yeşilcele merkezli deprem yerin 5.8 kilometre altında gerçekteşti.
Saat 00:16'da meydana gelen depremin büyüklüğü 4.9 olarak ölçüldü. Bolu'da vatandaşlar sokağa dökülürken, deprem Düzce ve Sakarya'da da hissedildi.  
4.9'luk depremin ardından 00:18'de 2.1, 00.26'da 1.9, 00.29'da 2.2 ve 00.30'da 1.8 olmak üzere Bolu merkezli başka depremler de gerçekleşti.

Bolu'daki deprem anı kameralara böyle yansıdı
Bolu'da, merkez üssü Yeşilçele Köyü olan 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem hasara neden olmazken, panik yaşayanlar sokağa döküldü...
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ise depremin 7.2 kilometre derinliğinde ve 4.7 büyüklüğünde olduğunu açıkladı. AFAD Bolu'da meydana gelen 4,7 büyüklüğündeki depremle ilgili olumsuz bir ihbar olmadığı belirtildi.
AFAD'ın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Bolu'da saat 00.16'da meydana gelen 4,7 büyüklüğündeki depreme ilişkin, "An itibariyle olumsuz bir ihbarın olmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeler takip edilmektedir." ifadesi kullanıldı.

Bolu Valisi Aydın Baruş, depremle ilgili yaptığı açıklamada, bu gece saat 00.16 itibarıyla Bolu il merkeze bağlı Yeşilçele köyünde 4,7 şiddetinde deprem yaşandığını belirterek, şunları kaydetti:
"Deprem özellikle il merkezi ve köyler ile yakın ilçelerde hissedildi. Şu anda ekiplerimiz sahada. Emniyetimiz, jandarmamız ve AFAD ekiplerimiz herhangi bir olumsuz durum olup olmadığını tespit çalışması yapıyorlar. Şu ana kadar gerek 112 Acil'e gerekse jandarma ve emniyetimize ve AFAD'a herhangi olumsuz bir durum intikal etmedi." 

"7 artçı deprem daha"
Depremin ardından artçı depremlerin meydana geldiğini ifade eden Vali Baruş, "Şu an itibarıyla şiddeti 1,5 ila 3,5 olan 7 artçı deprem meydana geldi. Bu sarsıntılarda da herhangi olumsuz bir durum oluşmadı. Vatandaşlarımız şu anda açık alanlarda. Bir müddet daha açık alanlarda kalmalarını rica ediyoruz. İnşallah herhangi bir hasar olmadan, can kaybı ve yaralı olmadan bu sarsıntıyı ve depremi atlatmış olacağız. Ben tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum." dedi. 
10 / 11
Bolu'da gece yarısı korkutan deprem
11 / 11
Bolu'da gece yarısı korkutan deprem
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS