hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika: Esnafa destek paketi belli oldu mu 17 Mayıs 2021? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan esnafa destek müjdesi!

  Son dakika: Esnafa destek paketi belli oldu mu 17 Mayıs 2021 Cumhurbaşkanı Erdoğandan esnafa destek müjdesi
  expand

  Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Kabine Toplantısı gerçekleşti. Kabine Toplantısı bugün 15:00'te başladı. Toplantı sona erdikten sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklamalar araştırılıyor. Toplantıda, esnafın durumu da görüşüldü. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın esnafa destek paketi merak ediliyor. İşte o kararlar...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, koronavirüs gündemiyle toplandı. Kabine toplantısında Türkiye'nin hangi koronavirüs tedbirleriyle yola devam edeceği konuşuldu. Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan esnafa destek müjdesi, çay alım fiyatı, koronavirüs salgını ve Biden'ın İsrail'e silah onayıyla ilgili açıklamada bulundu. Erdoğan "Esnaflarımıza yönelik yeni bir destek programın müjdesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Salgın tedbirleri sebebiyle işlerine ara vermek mecburiyetinde kalan esnafımıza iki grup halinde destek oluyoruz." diyerek detayları duyurdu.
   
  Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Esnaflarımıza yönelik yeni bir destek programın müjdesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Salgın tedbirleri sebebiyle işlerine ara vermek mecburiyetinde kalan esnafımıza iki grup halinde destek oluyoruz. Birinci grup kahvehane, kafe, çay bahçesi, okul personel servisi, düğün salonu, öğrenci yurdu, hamamlar, kırtasiyeler, internet kafeler, lunaparklar gibi yerler yer almaktadır. Sayıları toplam 235 bine ulaşan bu işletmelere bir defaya mahsus 5 bin liralık hibe ödemesi yapacağız. İkinci grupta ise bakım, onarım, tamirat, kaporta işleriyle uğraşanlar, seyyar satıcılar, sıhhi tesisat, hırdavat, müzisyen, oto yıkamacı, kuru temizlemeci, oyuncak, kozmetik, camcı, çilingir, bakırcı, kalaycı, ayakkabı, konfeksiyon, zücaciye, tuhafiye ve kurs işletmeleri yer alacaktır. Lokantalar, pastaneler, dondurma, berber, taksici, minibüsçü, otobüsçü, pazarcılar da bu gruba dahildir. Bu gruptaki vatandaşlarımıza bir defaya mahsus 3 bin lira hibe ödemesi vereceğiz. İki ayrı grup 1 milyon 384 binde fazla esnafa karşılıksız olarak veriyoruz. Tüccar, sanayici, büyük şirketler için de nefes kredisi adı altında kolaylık sağlayacak yeni adım atıyoruz. Detayları Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından açıklanacak destek programlarının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.'' dedi. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow