Son dakika: EYT pazartesi Meclis'te

Son dakika: EYT pazartesi Meclis'te

AK Partili Muhammet Emin Akbaşoğlu, EYT düzenlemesi ile ilgili yaptığı açıklamada, "Detayları pazartesi günü 11.00'de açıklayacağız" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Muhammet Emin Akbaşoğlu, EYT düzenlemesi ile ilgili yaptığı açıklamada, "EYT'yi pazartesi günü Meclis'e sunacağız, teklif detaylarını saat 11.00'de açıklayacağız" dedi.

Konuyla ilgili detayları paylaşan CNN TÜRK Muhabiri Melike Görür şu ifadeleri kullandı:

"AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, EYT’nin pazartesi günü Meclis Başkanlığı’na sunulacağını söyledi. Akbaşoğlu saat 11.00’de açıklama yapılacağını ifade etti.

EYT ile ilgili düzenlemenin çıkarılacağını Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamıştı. Yasa teklifinin Meclis Başkanlığı’na ne zaman sunulacağı merak ediliyordu. Geçtiğimiz cuma günü imzalar açılmıştı. O imzalar tamamlandı. Bakan Bilgin’de EYT’lilere ilişkin düzenlemenin bu hafta Meclis Başkanlığı’na sunulmasının beklendiğini söylemişti. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

EYT konusunda çözüme kavuşturacak kanun teklifi de milletvekillerinin imzasına geçtiğimiz cuma günü sunulmaya başlanmıştı. İmzalar tamamlandı. 2 milyon kişinin yararlanması bekleniyor. Merak edilen ise Meclis Başkanlığı’na ne zaman sunulacağıydı. Onun cevabını da AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu verdi. Gözler artık pazartesi gününe çevrilmiş durumda."