Son dakika: Günün son hava durumu verileri yayımlandı... Yoğun kar yağışı uyarısı!

Son dakika: Günün son hava durumu verileri yayımlandı... Yoğun kar yağışı uyarısı!

Günün son hava durumu verilerini resmi internet sitesi üzerinden yayımlayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Doğu Anadolu Bölgesinin doğu kesimlerinde yoğun kar yağışı beklendiğini tahminlerinde belirtti. Salı günü öğle saatleri itibariyle etkisini arttıracağı söylenen yoğun kar yağışı için vatandaşların dikkatli olması uyarısında bulunuldu. İşte, 26 Şubat son dakika hava durumu verileri ve detaylı bilgiler...

Son dakika hava durumu verilerini paylaşan MGM, ulaşımda aksamalar yaşanmaması ve çığ tehlikesiyle karşı karşıya kalınmaması için önemli bir uyarıda bulundu. Hava durumu verilerinde buzlanma ve don olayına dikkat çeken MGM, Doğu Anadolu Bölgesinde kar kalınlığının 20 ila 40 cm arasında olacağını ifade etti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu, Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Muğla, Denizli, Afyon, Isparta ve Eskişehir'in güney ilçeleri aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yağmur ve sağanak, Marmara'nın güneydoğusu, Karadeniz'in iç kesimleri Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Akdeniz'in yüksek kesimleri ve İç Anadolu'nun doğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Bingöl, Bitlis, Muş ve Hakkari çevreleri ile Ağrı'nın güney ilçeleri, Şırnak'ın doğu ilçeleri ve Van'ın güney ilçelerinde yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı, iç ve doğu kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Yoğun kar yağışı uyarısı

Yapılan son değerlendirmelere göre; 26.02.2019 Salı günü öğle saatlerinden itibaren etkisini arttıracak kar yağışlarının; Hakkari, Bitlis, Muş, Ağrı’nın güney ilçeleri, Şırnak’ın doğu ilçeleri ile Van’ın güney ilçelerinde yer yer yoğun (20-40 cm) olması bekleniyor.

Çarşamba günü sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenen kar yağışlarının oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, çığ tehlikesi, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının Trakya'da 2 ila 4 derece artacağı, Güneydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, Akdeniz kıyıları ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların öğle saatlerinden sonra Bingöl, Bitlis, Muş ve Hakkari çevreleri ile Ağrı'nın güney ilçeleri, Şırnak'ın doğu ilçeleri ve Van'ın güney ilçelerinde yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, çığ tehlikesi vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, Akdeniz kıyıları ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin edildiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (çatı uçması, ağaç ve direk devrilmeleri, ulaşımda aksamalar vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA BÖLGESİ HAVA DURUMU
Parçalı bulutlu, gece saatlerinden sonra doğusunun yağmurlu güneydoğusunun yer yer karlakarışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; batı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Bölgenin doğu kesimlerinde yer yer pus hadisesi bekleniyor.

BURSA °C, 10°C
Parçalı bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmur ve karlakarışık yağmurlu

ÇANAKKALE °C, 8°C
Parçalı bulutlu

İSTANBUL °C, 8°C
Parçalı bulutlu, gece saatlerinden sonra doğusu yağmurlu

KIRKLARELİ °C, 8°C
Parçalı bulutlu

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU
Parçalı ve çok bulutlu Afyon, Denizli ve Muğla çevreleri sabah saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. İç Ege'de yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

A.KARAHISAR °C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu sabah saatlerinde yağmurlu

DENİZLİ °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu sabah saatlerinde yağmurlu

İZMİR °C, 13°C
Parçalı bulutlu

MANİSA °C, 13°C
Parçalı bulutlu

AKDENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, İç kesimlerinin yükseklerinin karlakarışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey ve doğu yönlerden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

ADANA °C, 15°C
Çok bulutlu, sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 17°C
Çok bulutlu, sağanak yağışlı

BURDUR °C, 13°C
Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu

HATAY °C, 14°C
Çok bulutlu, sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU
Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney ve doğu kesimlerinin yağmur yer yer karla karışık yağmurlu, yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ANKARA °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu

ÇANKIRI °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu

KIRIKKALE °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu

KONYA °C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

BATI KARADENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerde yağmur iç kesimlerinde karlakarışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus hadisesi bekleniyor.

BOLU °C, 7°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra karlakarışık yağmur ve kar yağışlı

DÜZCE °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmurlu

SİNOP °C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmurlu

ZONGULDAK °C, 7°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU
Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz'in yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerde yağmur iç kesimlerde karlakarışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

AMASYA °C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu

ÇORUM °C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu

SAMSUN °C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu

TRABZON °C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle karla karışık yağmur ve kar, Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Bingöl, Muş, Bitlis ve Hakkari çevreleri ile Ağrı'nın güney ilçeleri, Şırnak'ın doğu ilçeleri ve Van'ın güney ilçelerinde yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın öğle saatlerinden sonra güneydoğu kesimlerinde batı ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

ERZURUM °C, 0°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kar yağışlı

KARS °C, 4°C
Parçalı ve çok bulutlu, öakşam saatlerinden sonra kar yağışlı

MUŞ °C, -2°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yer yer yoğun olmak üzere kar yağışlı

VAN °C, 4°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra karlakarışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. yağışların güney ilçelerinde yer yer yoğun olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer pus hadisesi bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

GAZİANTEP °C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

SİİRT °C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

ŞANLIURFA °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS