Son dakika...İbrahim Kalın'dan ABD'ye uyarı: Çatışmaya neden olur

Video: Son dakika...İbrahim Kalın'dan ABD'ye uyarı: Çatışmaya neden olur
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü <a class="in-news-link" href="/ibrahim-kalin" target="_blank" title="İbrahim Kalın haberleri">İbrahim Kalın</a> "<a class="in-news-link" href="/abd" target="_blank" title="ABD haberleri">ABD</a>'nin <a class="in-news-link" href="/kudus" target="_blank" title="Kudüs haberleri">Kudüs</a>'ü başkent olarak tanıyacağı haberleri endişe verici. Karar yeni gerilim ve çatışmalara neden olur" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın "ABD'nin Kudüs'ü başkent olarak tanıyacağı haberleri endişe verici. Karar yeni gerilim ve çatışmalara neden olur" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, sosyal paylaşım sitesi Twitter adresinden yaptığı açıklamada, ABD yönetiminin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacağı haberlerinin, son derece endişe verici olduğunu belirterek, "Bu, Kudüs’ün dini ve tarihi statüsüne, uluslararası anlaşmalara ve BM kararlarına tamamen aykırıdır. Böyle bir adım, zaten kırılgan olan Orta Doğu barış sürecini ortadan kaldıracak ve yeni gerilim ve çatışmalara sebep olacaktır. ABD yönetiminin bu vahim hatayı yapmayacağını ümit ediyoruz. Kudüs’ün ve Harem-i Şerif’in statüsünün korunması hayati önemi haizdir" ifadelerini kullandı.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS