SON DAKİKA: İstanbul'da etkili sağanak yağış: Vali Gül'den uyarı!

SON DAKİKA: İstanbul'da etkili sağanak yağış: Vali Gül'den uyarı!

İstanbul'da özelikle Çatalca Büyükçekmece ve Başakşehir'de şiddetli sağanak var. Esenturt, Arnavutköy ve Bayrampaşa da şiddetli yağış var. Öte yandan İstanbul Valisi Davut Gül'den de su baskını uyarısı geldi, yağışların yarın sabaha kadar etkili olması bekleniyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yağmur özellikle Arnavutköy ve Başakşehir’de sağanak yağış etkili oldu. Farklı mahallelerde etkisini artıran yağış nedeniyle itfaiye ekipleri tedbir amaçlı su altı arama kurtarma ekibi ve destek ekiplerin bölgede bulunmasını talep etti. Bazı caddelerin suların taşmasıyla göle döndüğü görülürken bir vatandaşın dükkanını da su bastı. Kapısını açınca su bastığını ifade eden dükkan sahibi ve çalışanlar içeride mahsur kaldı. Yağış nedeniyle trafiğin kapanmasıyla da vatandaşlar ve sürücüler zorluk yaşadı. O anlar cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

AFAD'DAN CEP TELEFONLARINA MESAJ

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) kuvvetli yağış nedeniyle vatandaşların cep telefonlarına uyarı mesajı gönderdi.

AFAD’ın uyarısında şu ifadeler yer aldı:

“Meteoroloji’ye göre İstanbul’da kuvvetli yağışların yarın sabah saatlerine kadar sürmesi bekleniyor. Sel, yıldırım, su baskınlarına karşı dikkatli olunmalıdır”

VALİ GÜL'DEN UYARI

İstanbul Valisi Davut Gül sosyal medyadan yaptığı açıklamada; 'Sevgili İstanbullular, İlimiz genelinde kuvvetli yağış devam etmektedir ve sabaha kadar yağış beklentisi tahmin edilmektedir. Lütfen su basma riski bulunan yerleri ivedi şekilde boşaltınız.' ifadelerine yer verdi.

SON DAKİKA: İstanbulda etkili sağanak yağış: Vali Gülden uyarı

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

TRAFİK YOĞUNLUĞU ARTIYOR!

Yoğun yağışla beraber İstanbul trafiğindeki yoğunluk artmaya başladı. İş çıkış saatleri yaklaşırken saat 16.40 itibariyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Yoğunluk Haritası'na göre trafik yoğunluğu yüzde 70'in üzerinde.

MAHSUR KALAN VATANDAŞ BÖYLE BEKLEDİ

Başakşehir'de etkili olan sağanak yağış yolları göle döndürdü. Seyit Onbaşı Caddesi'nde suların yükselmesiyle araçlar mahsur kaldı. Aracın içerisinde kalan bir sürücü, şoför mahallinden cama çıkarak kurtarılmayı bekledi. Bu sırada bir kişinin ise sürüklenmemesi için aracı iple direğe bağladığı görüldü.

BELEDİYELERDEN DE UYARI MESAJLARI GELİYOR

Sultangazi Belediyesi tarafından ilçedeki vatandaşların telefonlarına gönderilen mesajda;

'ÖNEMLİ UYARI!

Değerli Komşularımız,

Meteorolojik verilere göre sabaha kadar etkili olması beklenen şiddetli yağıştan dolayı, BODRUM KATLARDA yaşayan komşularımızın can güvenlikleri açısından BODRUM KATI BOŞALTMALARI önem arz etmektedir. Acil durumlarda 444 23 32 numaralı Çözüm Merkezimiz üzerinden 7/24 Belediyemize ulaşabilirsiniz. ' ifadeleri yer aldı.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber