Son dakika... Kabine toplantısı başladı! İşte masadaki önemli başlıklar

Son dakika... Kabine toplantısı başladı! İşte masadaki önemli başlıklar

Son dakika... Kabine toplantısı başladı! İşte masadaki önemli başlıklar

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı saat 15:30'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında başladı. Toplantıda, Pençe Kılıç Hava Harekâtı ve olası kara harekâtının yanında EYT düzenlemesi ile sözleşmelilere kadro çalışmasının da görüşülmesi bekleniyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında yapılıyor. Gündemdeki ilk başlık terörle mücadele... Pençe Kılıç Hava Harekâtı devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan kara harekâtını işaret etmişti. Toplantıda bölgedeki son durum ve harekata ilişkin yol haritası görüşülecek.

Milyonlarca kişinin merakla beklediği EYT düzenlemesi, sözleşmeli personel ile taşeron ve geçici işçilerin durumu toplantıda konuşulacak konular arasında yer alıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin bir süre önce kamudaki tüm sözleşmeli personeli kapsayan düzenlemenin Kabine toplantısında ele alınacağını duyurdu. Bu kapsamda düzenlemenin son hali de toplantıda ele alınacak.

BAŞÖRTÜSÜ İÇİN ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TEKLİFİ

Başörtüsüne anayasal güvence sağlayacak değişiklik teklifi de Kabine Toplantısı'nda öne çıkan bir diğer başlık... Toplantıda teklifin Meclis sürecindeki yol haritası ele alınacak.

ENFLASYONLA MÜCADELE

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde “Önce faizi tek haneye indirdik, enflasyon da inecek" açıklaması yapmıştı. Bu kapsamda atılacak adımların da toplantının gündeminde olması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda alınan kararları yapacağı basın açıklaması ile kamuoyuna duyuracak.

SÖZLEŞMELİYE KADRO ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

Sözleşmelilere kadroyla son gelişmeleri aktaran CNN Türk Muhabiri Melike Görür şu ifadeleri kullandı:

“Çalışma hayatına yönelik 5 hedef belirlenmişti. O hedeflerden ilki 3600 ek göstergeydi. O aşamanın tamamlanmasının ardından sıra sözleşmeli personele kadro verilmesine geldi. Aslında uzun bir süredir Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde çalışmalar devam ediyordu. Çalışmalar tamamlandı.

Bakan Bilgin geçtiğimiz haftalarda duyurmuştu. Bakan Bilgin, ‘Sözleşmeli personelin çalışma saatlerini değiştirmeyi düşünüyoruz. Şu anda o çalışmamızı tamamladık, onları kadrolu hale getireceğiz’ demişti.

Sağlık Bakanlığı'na 42 bin 500 yeni personel! İlan Resmi Gazete'de...

Sağlık Bakanlığı'na 42 bin 500 yeni personel! İlan Resmi Gazete'de...